Stephen King odchodzi… z „Facebooka”

Opublikowano: 02.02.2020 | Kategorie: Świat komputerów, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1017

Pisarz Stephen King powiedział, że usuwa swoje konto w Facebooku z powodu kłamstw w reklamach politycznych i braku ochrony danych osobowych.

„Opuszczam „Facebooka”. Nie jestem zadowolony z przepływu fałszywych informacji, które są dozwolone w jego reklamach politycznych i nie jestem pewien co do jego zdolności ws. ochrony danych osobowych użytkowników” – napisał King na „Twitterze”.

„Facebook” wcześniej znalazł się w centrum skandalu politycznego w Stanach Zjednoczonych. Przyznał, że dane 87 milionów użytkowników sieci społecznościowych, głównie w Stanach Zjednoczonych, zostały przejęte i omyłkowo przekazane do Cambridge Analytica. Następnie szereg amerykańskich departamentów i Kongres USA rozpoczęły dochodzenia związane z wyciekiem danych użytkowników.

W kwietniu ubiegłego roku władze kanadyjskie zagroziły Facebookowi pozwem o naruszenie lokalnych przepisów dotyczących prywatności i brakiem środków chroniących prywatne informacje użytkowników.

W październiku brytyjski urząd komisarza ds. informacji nakazał Facebookowi zapłacenie 500 tysięcy funtów w sprawie o ochronę danych. Zgodnie z dochodzeniem wydziału w latach 2007–2014 „Facebook” nieprawidłowo przetwarzał dane osobowe użytkowników, przekazując je twórcom aplikacji mobilnych, jednak firma nie przyjęła odpowiedzialności za naruszenia.

W grudniu 2019 roku Comparitech, brytyjska firma zajmująca się bezpieczeństwem komputerów, powiedziała, że baza danych zawierająca ponad 267 milionów użytkowników „Facebooka” była dostępna do pobrania na jednym z forów hakerów przez tydzień. Dane użytkowników, głównie mieszkańców USA, obejmowały ich identyfikator, numery telefonów, imiona i nazwiska. Informacje te mogą być wykorzystane w masowych spamach SMS i kampaniach phishingowych.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 7, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o