Stephen Hawking odmawia Izraelowi

Opublikowano: 09.05.2013 | Kategorie: Nauka i technika, Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 240

Wybitny astrofizyk prof. Stephen Hawking odmówił wzięcia udziału w konferencji naukowej, którą organizuje Izrael. Powodem odmowy jest bojkot tego kraju ze względu na okupację ziem Palestyńczyków – informację na ten temat podał Uniwersytet Cambridge, którego pracownikiem jest Hawking.

Pochodzący z Wielkiej Brytanii profesor cierpi na stwardnienie rozsiane, z powodu którego jest przykuty do wózka inwalidzkiego, a ze światem porozumiewa się jedynie za pomocą komputera. Mimo to zdobył światową sławę swoimi badaniami nad przestrzenią kosmiczną. W czerwcu miał on wygłosić prelekcję na spotkaniu zorganizowanym przez izraelskiego prezydenta Szimona Peresa, odrzucił jednak propozycję udziału w tym wydarzeniu z powodu notorycznego łamania przez władze Izraela praw człowieka i okupację ziemi należącej do Palestyńczyków.

Brytyjski Komitet do spraw Uniwersytetów Palestyny napisał na temat decyzji astrofizyka na swojej stronie internetowej, iż “jest to jego niezależna decyzja o respektowaniu bojkotu, oparta na jego wiedzy o Palestynie i na jednomyślnych radach jego własnego środowiska akademickiego”. Według informacji udzielonych przez Uniwersytet Cambridge, profesor zaaprobował to oświadczenie i nie wydał żadnego we własnym imieniu.

Strona izraelska określiła decyzję profesora jako “nieusprawiedliwioną” i “złą” udowadniając po raz kolejny, że poszanowanie prawdy nie leży w charakterze niektórych narodów mieszkających nad Morzem Czerwonym.

Ostatnimi czasy coraz więcej intelektualistów, gwiazd czy osobistości ze świata sztuki odmawia współpracy z Izraelem, okazując w ten sposób poparcie dla niepodległości Palestyny – profesor Stephen Hawking z pewnością nie będzie ostatni w tym gronie.

Na podstawie: PAP
Źródło: Autonom

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

10
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
dartan
Użytkownik
dartan

Szacunek dla Hawkinga.

ninjas84
Użytkownik
ninjas84

dokładnie szacun, zawsze gościa lubiłem :)

goldencja
Użytkownik
goldencja

Bardzo dobrze. Agresorom mówimy NIE!

MarianPazdzioch3
Użytkownik
MarianPazdzioch3

Mam nadzieję że nie będzie go to czegoś kosztowało.

ninjas84
Użytkownik
ninjas84

@MarianPazdzioch3 – spoko akurat o niego się nie boję, na pewno się zabezpieczył :)
Jest zresztą zbyt dużym autorytetem żeby mogli się go tak po prostu pozbyć…a nie sądzę żeby akurat on dał się zastraszyć.

katka
Gość
katka

Stephen Hawking nie choruje na stwardnienie rozsiane tylko chorobe neuronu ruchowego (motor neuron disease).

bolobolo
Użytkownik
bolobolo

Duży szacun dla Hawkinga. Moja sympatia do tego wielkiego naukowca jeszcze wzrosła.

FralTral
Użytkownik
FralTral

Za tą postawę jego postać w moim umyśle i zamku pamięci zostanie zapamiętany jak Prawy człowiek i godny swojej chwały.

Il
Użytkownik

Brytyjscy militaryści perfidnie wykorzystują niepełnosprawnych do swoich chorych badań militarnych (niby kosmicznych, atro coś tam) i do defraudacji publicznych pieniędzy.

Ciekawe czy mossad itp. odłączą go od jego komputera ?

Il
Użytkownik

* astro coś tam