Stawianie warunków Ukrainie to działanie na korzyść Rosji

Opublikowano: 04.03.2023 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 2359

W czwartek prezes PiS, Jarosław Kaczyński, wystąpił w programie przygotowanym dla Polskiego Radia i TVP Info. Mówiąc o wojnie rosyjsko-ukraińskiej oświadczył, że Polska musi zrobić wszystko, co możliwe, żeby Ukraina nie upadła, bo byłoby to w jego opinii dla naszego kraju bardzo niebezpieczne.

Zdaniem szefa PiS, Jarosława Kaczyńskiego, lepiej być zadłużonym przez wydatki na zbrojenia, a nawet zostać zmuszonym do cięć w budżecie w innych dziedzinach, „niż być okupowanym”. Kaczyński oświadczył ponadto, że stawianie w tej chwili jakichkolwiek warunków Ukrainie to przedsięwzięcie na korzyść Rosji – szczególnie teraz, gdy znaczna część Ukrainy jest pod kontrolą sił rosyjskich. Lider PiS uważa, że warunkiem „uczciwych negocjacji” jest odzyskanie przez Ukraińców zajętych ziem. „Byłoby bardzo dobrze, żeby Rosjanie się po prostu z tego wycofali i wtedy się zaczęły negocjacje, ale chyba nie bardzo można na to liczyć, trzeba to będzie ręką zbrojną odzyskiwać” – stwierdził prezes PiS.

Kaczyński w swojej wypowiedzi postawił tezę, że gdyby gazociągi, łączące Rosję z Europą Zachodnią prowadziły przez ukraińskie terytorium, a nie dnem Bałtyku, to Moskwa raczej nie zaatakowałaby Ukrainy.

Kaczyński odniósł się także do wizyty prezydenta USA, Joe Bidena w Polsce. „On przywiózł tutaj ciekawe koncepcje, tylko nie przedstawił ich w przemówieniach, i to zupełnie zrozumiałe, ale przedstawiał je w różnych rozmowach” – mówił prezes PiS. Zastrzegł, że nie może o tych koncepcjach mówić publicznie. Jego zdaniem, są one „bardzo zwarte i pokazujące taką naprawdę dobrą perspektywę nowej architektury bezpieczeństwa w tej części świata, w tej części Europy, z bardzo poważną rolą Polski”.

„Powinniśmy się zbroić, jeśli chcemy w tym przedsięwzięciu odegrać bardzo znaczącą rolę i na dłuższy czas naszą pozycję umocnić” – podkreśli Kaczyński. – „Teraz kupujemy duże ilości bardzo groźnej broni” – dodał. „Chcemy z jednej strony odstraszyć od wszelkiego ataku na nas – gdyby ten atak jednak nastąpił, to się skutecznie obronić, a z drugiej strony siła militarna państwa jest bardzo poważnym elementem pozycji tego państwa – szczególnie w czasie wojen, a dzisiaj taki czas mamy – i to też bierzemy pod uwagę”. Zdaniem Kaczyńskiego obecna wojna nie odbije się na sytuacji gospodarczej Polski. W jego opinii zbrojenia są elementem rozwoju – szczególnie jeśli ich elementem jest też produkcja własna.

„To też trzeba brać pod uwagę, ale obciążenia są oczywiste. Mówiłem wielokrotnie, że lepiej być zadłużonym czy nawet zostać zmuszonym do dokonywania cięć w budżecie w innych dziedzinach, niż być okupowanym” – oświadczył lider PiS. Dodał, że każdego powinien w takiej opinii utwierdzać obraz tego, co dzieje się na Ukrainie.

„Dzisiaj te wydatki związane z wojną – jeżeli wziąć pod uwagę ogromne skutki wojny w dziedzinie ekonomicznej i konieczność wsparcia przedsiębiorstw, także obywateli, w różnych kwestiach – są ogromne i jakoś sobie dajemy radę” – stwierdził. Przyznał jednak, że „to nie jest tak, że mamy nieograniczone możliwości”. „To jest dzisiaj priorytet. Jak płoną lasy, to nie czas ratować róże” – podsumował Jarosław Kaczyński.

Źródło: MyslPolska.info


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

5 komentarzy

 1. M. 04.03.2023 11:30

  W 1683 roku Polska zrobiła wszystko, by Austria (a także Europa Zachodnia, w tym Prusy) nie upadły. Jak opłaciło się to Polsce sto lat później – wiemy z lekcji historii.

 2. Aaron Schwarzkopf 04.03.2023 12:16

  “Kaczyński w swojej wypowiedzi postawił tezę, że gdyby gazociągi, łączące Rosję z Europą Zachodnią prowadziły przez ukraińskie terytorium, a nie dnem Bałtyku, to Moskwa raczej nie zaatakowałaby Ukrainy.” – co ten kurdupel p…dzieli! Rosyjski okupant cały czas pompuje gaz i ropę przez terytorium Ukrainy i w dodatku jej za to płaci (ok. 1 mld zielonych guldenów w skali roku)! Taka ciekawostka…

 3. replikant3d 04.03.2023 18:14

  ,,Aaron Schwarzkopf,, ludziki są otępiałe propagandą i nie są w stanie mysleć już samodzielnie. Spróbuj napomknąć o tym na ulicy, to będziesz musiał mieć mocne nogi…

 4. agama 04.03.2023 21:13

  Polska prędzej upadnie niż Ukraina po tym co rząd robi z tym krajem

 5. MasaKalambura 05.03.2023 01:44

  Moim zdaniem, skoro rurociągi rzeczywiście rozszczelniono, to niech teraz za karę wypompują całą powojenną chemię z dna i przepakują w kapsuły co by nie psuły…

  Niemcy i Rosja.
  Tylko niech to nie zostanie uwolnione w sposób niekontrolowany do atmosfery..
  Chemical Brothers

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.