Starta pamięć

Opublikowano: 14.05.2022 | Kategorie: Audycje

Liczba wyświetleń: 177

Rafał Kalinowski, historyk i filmowiec, po śmierci ojca, w jego krakowskim mieszkaniu odnalazł tajemnicze walizki zawierające pamiątki i dokumenty po swoim dziadku Stanisławie Kalinowskim, wybitnym lubelskim adwokacie, urodzonym 14 kwietnia 1888. Analizując je, poszukując w różnych archiwach, opracował biografię dziadka, urodzonego we Lwowie, który na dobre i złe związał się z miastem nad Bystrzycą. To tu w latach dwudziestych miał zostać…. prezydentem Lublina, tu w czasie okupacji był odpowiedzialny za ukrywanie obrazów Jana Matejki ‘Bitwa pod Grunwaldem’ i ‘Kazanie Skargi’ i tu został szambelanem papieża Piusa XII.


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.