Starcia między północą a południem

Opublikowano: 13.04.2012 | Kategorie: Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 665

Jak donosi francuski dziennik “Le Monde” od kilku dni trwają ciężkie starcia pomiędzy armią Sudanu Północnego a Sudanu Południowego na spornych terytoriach stanu Kordofan. Walki rozpoczęły się po tym jak wojska Sudanu Południowego zajęły miasto Heglig i pola naftowe przy terenach granicznych. Wówczas Sudan Północny odwołał swoich delegatów na spotkanie Unii Afrykańskiej którzy prowadzili rozmowy z Sudanem Południowym i wysłał wojsko na tereny przygraniczne.

Sudan Południowy twierdzi że jego działania są reakcją na bombardowania jego terytorium przez lotnictwo Sudanu Północnego. W tej chwili Południe kontroluje większość pól naftowych należących do Północy.

Parlamenty obydwu krajów wezwały obywateli do walki. Sudan Północny ogłosił powszechną mobilizację na podstawie dekretu prezydenta o organizacji obozów wojskowych na terenie całego kraju.

Sudan Południowy kontroluje 3/4 rezerw należących wcześniej do jednego państwa Sudan, jedyne pola naftowe jakie należały do północy to pola w okolicy miasta Heglig które okupuje Południe.

Źródło: Władza Rad


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. Il 13.04.2012 13:38

    Kto i skąd dostarcza im militaria ?

  2. khonsu 13.04.2012 16:00

    Co za różnica, Afrykanie pokazali że jak nie starcza broni palnej to równie dobrze mogą wyżynać się maczetami.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.