Stany Zjednoczone krytykują Izrael na forum RB ONZ

Opublikowano: 30.06.2022 | Kategorie: Polityka, Publikacje WM, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1056

Stany Zjednoczone potępiły Izrael za jego sposób traktowania Palestyńczyków podczas comiesięcznej debaty na temat konfliktu izraelsko-palestyńskiego w Radzie Bezpieczeństwa Organizacji Narodów Zjednoczonych.

Zastępca ambasadora USA przy ONZ Richard Mills stwierdził, iż Stany Zjednoczone „ubolewają nad eskalacją przemocy osadników wobec Palestyńczyków, w tym nad śmiercią Alego Hassana Harba, Palestyńczyka z Zachodniego Brzegu, który został zabity na terenach rolniczych należących do jego rodziny”.

Mills powiedział także, iż jego kraj „przyjmuje do wiadomości raport OCHA z maja 2022 r., z którego wynika, że w 2021 r. ponad 1000 Palestyńczyków zostało rannych w wyniku wystrzelenia przez siły izraelskie ostrej amunicji – czyli siedmiokrotnie więcej niż w roku poprzednim”. Zaznaczył także, że obecne władze rezydujące w Białym Domu „potwierdzają swoje silne poparcie dla rozwiązania dwupaństwowego, które pozostaje najlepszym sposobem na zapewnienie przyszłości Izraela jako demokratycznego i żydowskiego państwa obok suwerennego i zdolnego do samodzielnego istnienia państwa palestyńskiego”.

Mills nalegał także, aby zakończyć eksmisje w palestyńskich wioskach na południu Zachodniego Brzegu, wymieniając w tym kontekście zwłaszcza osady znajdujące się w obrębie gminy Yatta. Wyraził również zaniepokojenie zabójstwem dziennikarki Shireen Abu Akleh, podkreślając jak ważne jest pociągniecie do odpowiedzialności osób za tą śmierć odpowiedzialnych. Ponadto wezwał Palestyńczyków do powstrzymania się od przemocy i prowokowania przemocy, w postaci chociażby ataków terrorystycznych na Izraelczyków a Izraelczyków od działalności osadniczej, wyburzania palestyńskich domów i prowadzenia ostrzałów Strefy Gazy.

Wezwał także do zaprzestania używania ludzkich szczątków jako karty przetargowej – mowa o tym, że palestyńskie rodziny nie odzyskują ciał swoich krewnych, którzy zginęli z rąk syjonistycznych siepaczy oraz z drugiej strony, Izraelczycy nie odzyskują ciał żołnierzy IDF, którzy zginęli z rąk Hamasu.

Autorstwo: Terminator 2019
Na podstawie: JPost.com
Źródło: WolneMedia.net

7

TAGI: , , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.