Stany Zjednoczone ingerują w tureckie wybory

Opublikowano: 11.05.2023 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1936

Manipulacje zachodniej prasy na temat nadchodzących wyborów w Turcji mają na celu realizację planu elit politycznych Stanów Zjednoczonych — powiedział szef tureckiego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Suleyman Soylu, cytowany przez gazetę „Yeni Akit”.

„Plan Stanów Zjednoczonych jest aktywnie wzmacniany. Powodem ingerencji zachodniej prasy jest realizacja planu Ameryki” — powiedział Soylu wyjaśniając, że Zachód przeniknął do tureckiego systemu politycznego po 1960 roku, ale urzędujący prezydent Recep Tayyip Erdogan zdołał się go pozbyć.

„Teraz Zachód zaczął przedstawiać swoją własną wizję [na temat Turcji]. Wraz z naszym zwycięstwem w wyborach w 2023 roku rozpocznie się wiek stabilności. Oni to widzą. Nie ma wyborów, których ambasador USA nie chce kontrolować” – powiedział minister.

Na Zachodzie, zauważył Soylu, twierdzą, że geopolityczne preferencje Ankary nie leżą w jej interesie, ale sedno tkwi w tym, że „nie przyjęła ona amerykańskiego mandatu”. „Od stu czterech lat próbują się za to zemścić. Wszyscy o wszystkim wiedzą” — podsumował minister spraw wewnętrznych.

Wcześniej turecki minister spraw wewnętrznych oskarżał Stany Zjednoczone o próbę utworzenia państwa terrorystycznego w pobliżu granic kraju. Po zamachu terrorystycznym w Stambule w zeszłym roku powiedział, że Ankara nie przyjmuje kondolencji Waszyngtonu. W ubiegłym tygodniu podczas spotkania z młodzieżą powiedział, że Amerykanie „nadal tracą swoją reputację”, cały świat „nienawidzi Ameryki”, a Europa jest „pionkiem” Stanów Zjednoczonych.

Źródło: pl.News-Front.info


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.