Stanowisko MSZ Niemiec ws. reparacji wojennych

Opublikowano: 05.10.2022 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1302

Niemiecka minister spraw zagranicznych Annalena Baerbock przybyła do Warszawy. Wypowiedziała się na temat noty dyplomatycznej w sprawie reparacji wojennych od Niemiec.

„Kwestia reparacji z punktu widzenia rządu federalnego jest kwestią zamkniętą” – powiedziała dodając, że Niemcy poczuwają się do swojej odpowiedzialności historycznej bez ograniczeń.

Na czym ma polegać ta „odpowiedzialność historyczna”? Według jej słów zadaniem jej będzie przypominanie o cierpieniu, które Polsce zadały Niemcy. W sposób brutalny, z kampanią germanizacji i wyniszczeniem. „Pamięć o tym musimy przekazywać młodym ludziom w Niemczech. Szczególnie w Niemczech musimy zawsze o tym przypominać. I to jest część, nad którą możemy wspólnie pracować”.

„Dobrą wiadomością jest to, że mamy wspólną przyszłość z naszą UE” – dodała na pocieszenie.

Autorstwo: Michał Waligóra
Na podstawie: Tysol.pl
Źródło: MediaNarodowe.com

Komentarz „Wolnych Mediów”

Warto przypomnieć, że niemieckie władze dyskryminują Polaków. Od czasów III Rzeszy nie uznają istnienia polskiej mniejszości w Niemczech.

8

TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Zobacz również

4 komentarze

 1. MasaKalambura 05.10.2022 18:48

  Przyszłość owszem mamy wspólną, szczególnie tą, kiedy wreszcie oddadzą nam nasze pieniądze. O cierpieniu porozmawiać możemy tylko wtedy, gdy wypłacą jakieś zadośćuczynienie. Niech i oni pocierpią.

  Bo narazie wygląda to tak, że na nas można bezkarnie najechać, wyniszczyć i wymordować, a odpowiedzialność tylko w deklaracjach. Spadaj niemiaszku na bambus.

 2. woma123 05.10.2022 21:23

  HI

  @MasaKalambura , nie wiem kto ci sprzedaje “gandzię”, ale zmień dealera! Bredzisz ostatnio (i to nie tylko w tym temacie) jakbyś się najarał kiepskiego szajsu.

  Poczytaj trochę o temacie reparacji wojennych, ich zrzeczenia się przez nasz kraj, podpisanych oficjalnie i przez legalne rządy obydwu krajów uzgodnienia, dojdź do siebie, i może dostrzeżesz w końcu paranoję i absolutną bezpodstawność podnoszonych roszczeń. Zresztą PZPiS dobrze p tym wie, a cała sprawa jest przedwyborczą “kiełbasą” i nieudolną próbą odwrócenia uwagi społeczeństwa od prawdziwych i bardzo istotnych problemów. No ale na tym przecież polega polityka!

  DuDuS

 3. MasaKalambura 05.10.2022 22:44

  sprawdzałem to ja i nie tylko i to co zostało podpisane da się sprawnie i prawnie podważyć. Jakiegokolwiek zadośćuczynienia ze strony RFN (nie NRD względem którego uzgodnienia pod przymusem sowietów dokonano), właściwego spadkobiercy Nazistów jak dotąd nie otrzymaliśmy, a krzywda przeogromna

  nie wiem co wy tam wciągacie, ale ścierwo to jest

 4. kufel10 06.10.2022 03:06

  Patrzcie – za złote zęby skradzione naszym dziadkom np takiej helgi rodzina mogła pobudować sobie dom, a teraz przyjeżdża taki jakiś … babok i pluje nam w twarz, tak jak jej przodkowie ! To niepojęte !

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.