Stańmy murem za konsulem

Opublikowano: 26.01.2019 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 2290

Jest film, który udowadnia, jak kłamią Norwedzy.

Konsul, to funkcja, mająca jeszcze korzenie w czasach rzymskich, a polegająca na opiekowaniu się swoimi obywatelami na terytorium obcego państwa. Norwedzy maja prawo wyprosić konsula ze swojego kraju, ponieważ Międzynarodowe Prawo Konsularne wymienia m.in. funkcję Exequatur, która oznacza zgodę państwa przyjmującego na wykonywanie przez określoną osobę funkcji konsularnych. Państwo udzielające exequatur nie musi uzasadniać swojej odmowy.

“- Ten urzędnik to ostoja spokoju i profesjonalizmu. Argumenty strony norweskiej są niewiarygodne – mówi WP Artur Kubik, prawnik i założyciel związku zawodowego Solidaritet Norge. Podkreśla, że praca i zaangażowanie Kowalskiego faktycznie mogło dać się we znaki niesławnemu urzędowi Barnevernet. W ciągu niespełna 5 lat podjął około 150 interwencji w sprawie dzieci odbieranych polskim rodzinom. Z tego około 70 zakończyło się sukcesem, czyli zakończeniem postępowań bez odebrania praw rodzicielskich” – pisze portal Wirtualna Polska, który, co się chwali, uczciwie przedstawia sprawę. Tymczasem strona norweska twierdzi, że polski konsul zachowywał się agresywnie.

Norweska policja wyprasza konsula z budynku. To trochę nie w porządku, bo jak mówi konsul na filmie, obowiązują pewne konwencje. Konsul zachowywał się bardzo spokojnie, a Norwedzy kłamią w żywe oczy, że był agresywny. Zachęcam do obejrzenia filmu z tego wydarzenia.

Podpisałem i zachęcam Państwa do podpisania listu w sprawie obrony polskiego konsula Sławomira Kowalskiego, który broni polskie rodziny przed odbieraniem im dzieci w Norwegii. Nie chodzi o to, aby na siłę trzymać konsula w Norwegii, ale by pokazać niezgodę na represje wobec polskich obywateli. List można podpisać TUTAJ.

Autorstwo: Romuald Kałwa
Źródło: NEon24.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 3, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

10
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Stanlley
Użytkownik

Taka jedna uwaga – link jest nieprawidłowy bo kieryje do potwierdzenia podpisu. Prawidłowy :
https://www.maszwplyw.pl/stanmy-murem-za-konsulem-,87,k.html

Aida
Użytkownik

Nie wiem gdzie to wrzucić, artykułu nie mam czasu pisać.

Telewizja w realu 24 chciała zorganizować w Anglii prelekcję o Polsce, polskiej polityce. Konferencja się nie odbędzie, ponieważ anonimowi lewicowi aktywiści w tym chyba też Antifa grozili organizatorom śmiercią a także spaleniem klubu w którym miało mieć miejsce to wydarzenie: https://youtu.be/OBK2iNtOpt8

Aida
Użytkownik

Kolejna bardzo ważna wiadomość, prof. Gwiazdowski wchodzi do polityki, człowiek poważny i znający się na podatkach. Proponowano mu dołączenie do koalicji z JKM, na szczęście odmówił. Ten człowiek ma szansę zmienić Polskę na lepsze, rozsądnym podejściem do podatków.

Perun
Użytkownik
Perun

Aida 27.01.2019 09:27

Na szczęście? kolejny rozbijacki krok na drodze do konsolidacji ruchów patriotycznych. Ideologicznie będziemy walczyć po wycięciu toczącego nas pasożyta.

Aida
Użytkownik

Perun

Dla ruchów wolnościowych byłoby lepiej gdyby JKM zszedł już ze sceny, bo cały wysiłek wszystkich dookoła obraca w pył. Nie wiem, czy śledzisz ile pracy wkładają wszyscy, którzy współpracują z JKM, po to by ludzi oswoić z ideami wolnościowymi. Wchodzi taki Korwin, pieprz…trzy głupie zdania i cała praca na marne. Bo ludzie nie chcą wspierać partii oszołoma. Niestety tak to działa.

Perun
Użytkownik
Perun

Aida 27.01.2019 17:12

Ale stety – niestety ma wielu zwolenników którzy stanowią siłę wyborczą, poza tym w koalicji wyborczej nie jest sam.

Aida
Użytkownik

Perun

Ma 5 procent zwolenników :–))
Może 10 ale, 5 procent kalkuluje czy warto zagłosować na partię Korwina i nie głosują.

Obawiam się zbyt dużego rozdrobnienia co prawda: koalicja z Korwinem, Jakubiak, Kukiz, partia Petru, Gwiazdowski, plus te główne partie Pisy, PO its.

Perun
Użytkownik
Perun

W/g kogo? Sondaże to ściema ,ale skoro już przy nich jesteśmy to Kantar Millward Brown podał we wrześniu zeszłego roku,że Wolność ma 5% poparcia czyli weszłaby do sejmu – mało?
Czy ty Petru i jego zbieraninę uważasz za ugrupowanie wolnościowe??

Aida
Użytkownik

Perun

Czy ty Petru i jego zbieraninę uważasz za ugrupowanie wolnościowe??

Nie, pisałam ogólnie, przecież ludzie i tak nie czytają programów wyborczych…

Perun o ile zakład, że nie wejdzie do sejmu żadna partia wolnościowa w jesiennych wyborach?

Perun
Użytkownik
Perun

Aida 28.01.2019 08:11

Jeżeli ugrupowania wolnościowe się nie zjednoczą mimo podziałów to, z pewnością masz rację