Staniecie się „mięsem armatnim” w wojnie z USA!

Opublikowano: 26.09.2021 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1517

Australia wzięła udział w pierwszym szczycie układu Quad, który skupia również Indie, Japonię i Stany Zjednoczone i koncentruje się na rosnącej potędze Chin. Rząd w Pekinie ostrzegł, że w przypadku wojny Chiny-USA, członkowie “Quad” będą “mięsem armatnim” Amerykanów. Wcześniej chińskie bombowe zostały wysłane w okolice Tajwanu.

Układ Quad (Quadrilateral Security Dialogue) powstał w odpowiedzi na potężne tsunami, które w 2004 roku nawiedziło Azję. W wyniku tej katastrofy zginęło ok. 230 tys. ludzi. Ostatecznie Quad, w którego skład wchodzi Australia, Indie, Japonia i Stany Zjednoczone, przeobraził się w sojusz przeciwko Chinom. 24 września odbyło się pierwsze spotkanie przywódców układu.

Chiny szybko zareagowały na to wydarzenie i na łamach rządowego dziennika “Global Times” zapowiedziały, że Australia, Japonia i Indie staną się “mięsem armatnim” w wojnie Chin z USA. Stwierdzono też, że układ Quad nie jest w stanie wyrządzić znacznej szkody Chinom. We wcześniejszych komentarzach zagrożono również bombardowaniem baz wojskowych i innych strategicznych obiektów Australii w przypadku jej interwencji wojskowej na Tajwanie.

W czwartek przed szczytem Quad, w okolicach Tajwanu przeleciało kilkanaście chińskich samolotów wojskowych, w tym bombowce H-6, myśliwce J-16 i J-11, a także maszyny przeznaczone do zwalczania okrętów podwodnych i prowadzenia wojny elektronicznej. Chińskie loty przy wyspie mogły mieć związek ze szczytem układu Quad, dołączeniem przez Australię do paktu AUKUS w sprawie zakupu okrętów podwodnych z napędem nuklearnym lub zapowiedzią przystąpienia przez Tajwan do Wszechstronnego i Postępowego Porozumienia na rzecz Partnerstwa Transpacyficznego (CPTPP) – zachodniego paktu handlowego. Wcześniej podobny wniosek w tej sprawie złożyły Chiny.

Nie da się ukryć rosnącego napięcia na linii Australia-Chiny. Ma to związek ze zmianą amerykańskiej strategii, która koncentruje się właśnie na rosnącej potędze Chin. Efekty tego obserwujemy również w Europie – gazociąg Nord Stream 2 pokazał, że Stany Zjednoczone gotowe są porzucać swoich sojuszników i dogadywać się z Rosją.

Autorstwo: John Moll
Na podstawie: GlobalTimes.cn, BusinessInsider.com
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 12, średnia ocena: 4,67 (max 5)
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Dandi1981
Użytkownik
Dandi1981

Gazociąg powstał bo Niemcy obiecały amerykana zysk, dlatego ustąpili. Jak by się dogadali z Rosja nie było by 2 zimnej wojny, ja nie wiem jak oni chcą walczyć z Chinami mając Rosję za wroga.
Nawet jak by połączyć Rosję z Chinami to i tak były by słabsze militarnie i gospodarczo nóż chiny, jedynie w wojnie atomowej Rosja by miała przewagę ale ta skończyła by się śmiercią planety. Albo zostało by zdarte pole magnetyczne i utraciła by ziemia atmosferę bezwrotnie albo nie wytrzymała by impetu i pękła na pół . Wiec dlaczego USA nie potrafi żyć w symbiozie z tymi krajami, przecież na tym że za grosze produkują w Chinach nie zyskują tylko chiny ale też USA na towarze który taniej zrobia drozej sprzedadzą bardziej na tym zyskują a nie podoba im się że też Chiny też się rozwijają jak by tylko USA się rozwijały to po co taka współpraca komu?

Foxi
Użytkownik

Jest takie coś… o co pytasz, to jest grupka nie-człowieków. Tatusiem duchowym tej szajki jest Jakub Frank, czyli bezpośredni duchowy ojciec Hitlera i Stalina. Ich filozofia i dążenie do celu też jest powszechnie znana: “Zabijać i dręczyć dobre i niewinne istoty po to aby ukazał się Bóg chcący ratować swoje stworzenia, wtedy wkroczymy my i zabijemy Boga ukazując swoją wyższość nad nim.” Taka jest ich filozofia a to co napisałem jest dostępne tylko na stronie Jezuitów, którzy jako jedyni odważyli się cokolwiek w Polsce napisać o obecnej żyjącej i działającej spuściźnie tegoż Jakuba Franka – największego zbrodniarza wszech czasów.