Stanął drugi płot na granicy węgiersko-serbskiej

Opublikowano: 29.04.2017 | Kategorie: Polityka, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 500

Viktor Orban ogłosił, że ukończono budowę drugiego ogrodzenia, mającego chronić Węgry przed inwazją uchodźców z Bliskiego Wschodu.

Od 2015 na Węgrzech obowiązuje stan kryzysowy, który jest sukcesywnie przedłużany. Dwa lata temu Węgry ustawiły pierwszy płot – na granicy z Serbią i Chprwacją. Bałkany były wówczas głównym szlakiem tranzytowym dla imigrantów z Bliskiego Wschodu. Do momentu wzniesienia pierwszego ogrodzenia na teren Wegier dostało się prawie 400 tysięcy ludzi. Potem ich liczba zmalała, niemniej granica z Serbią również pozostawała według premiera Orbana za mało szczelna. Uważał, że „wichura nie ustała, tylko przejściowo przycichła”.

– My, Węgrzy, chcemy takiej Europy, gdzie będziemy mogli prowadzić swoje węgierskie życie. Podstawowym warunkiem takich odpowiadających naszym pragnieniom Węgier jest bezpieczeństwo, a do tego potrzeba osób zdecydowanie broniących prawa i interesów kraju – stwierdził, podejmując na początku roku decyzję o budowie.

Nowy płot „ma 155 km długości i jest wysokie na 3 metry. Jest w stanie powstrzymać dowolną liczbę ludzi” – ogłosił Orban w państwowym radiu, zapewniając rodaków, że mogą czuć się bezpiecznie. „Islamska nawałnica” ich nie dosięgnie, bowiem teraz, zgodnie z nowymi przepisami wszyscy, którzy złożą wnioski o azyl.

Na ich rozpatrzenie będą musieli czekać w strefie tranzytowej pomiędzy płotami na granicy, w specjalnie zbudowanych ogromnych barakach. Rozwiązanie to zdążyło już skrytykować ONZ, Orban jednak nie daje za wygraną. Mówi, że jest to odpowiedź na sytuację z zeszłego roku, kiedy wnioski o azyl złożyło 30 tysięcy imigrantów, z czego większość powędrowała dalej w głąb Europy, a na Węgrzech zostało ich 425. Stan kryzysowy jak na razie przedłużono do 7 września.

Autorstwo: WK
Źródło: Strajk.eu


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.