Stan wyjątkowy w Nowej Południowej Walii

Opublikowano: 12.11.2019 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 661

Nowa Południowa Walia, najbardziej zaludniony stan w Australii, ogłosiła stan wyjątkowy. Liczne pożary spustoszyły ten region, a rząd alarmuje, że może to być najgroźniejszy pożar buszu w historii państwa.

Według szacunków policji stanowej i straży pożarnej, od piątku w Nowej Południowej Walii zginęły 3 osoby, a dziesiątki zostało rannych, w tym dwóch strażaków. Ogień zniszczył ponad 150 domów. Dym i pył z pożarów jest tak intensywny, że powędrował przez Morze Tasmana w kierunku Nowej Zelandii, gdzie mieszkańcy mogli obserwować czerwony kolor nieba.

Władze Nowej Południowej Walii ostrzegają mieszkańców Sydney przed katastrofalnym zagrożeniem pożarowym. Suche powietrze i wysokie temperatury w tej części Australii sprzyjają rozprzestrzenianiu się ognia. We wtorek, pożar może wybuchnąć również w Sydney.

Co więcej, policja stanowa ostrzegła, że nie ma wystarczającej ilości wozów strażackich do walki z pożarami, dlatego nie wszyscy będą mogli otrzymać pomoc. W związku z tym zalecono, aby w sytuacji zagrożenia natychmiast ewakuować się i szukać schronienia. Stan wyjątkowy w Nowej Południowej Walii został wprowadzony na siedem dni.

Autorstwo: John Moll
Na podstawie: NBCNews.com
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 1, średnia ocena: 3,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Foxi
Użytkownik
Foxi

Jeśli u podstaw ich dobrobytu był mord założycielski to dobrze że się palą. Przecież każdemu należy się wypłata za dobro które uczynił.

Aksamitny
Użytkownik
Aksamitny

@Foxi
Nie mogę. Ty tak poważnie? Nie potrafisz niczego wyprodukować niż nienawistny komentarz? Tam są zagrożeni ludzie.