Stan wyjątkowy w Nowej Południowej Walii

Opublikowano: 12.11.2019 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 577

Nowa Południowa Walia, najbardziej zaludniony stan w Australii, ogłosiła stan wyjątkowy. Liczne pożary spustoszyły ten region, a rząd alarmuje, że może to być najgroźniejszy pożar buszu w historii państwa.

Według szacunków policji stanowej i straży pożarnej, od piątku w Nowej Południowej Walii zginęły 3 osoby, a dziesiątki zostało rannych, w tym dwóch strażaków. Ogień zniszczył ponad 150 domów. Dym i pył z pożarów jest tak intensywny, że powędrował przez Morze Tasmana w kierunku Nowej Zelandii, gdzie mieszkańcy mogli obserwować czerwony kolor nieba.

Władze Nowej Południowej Walii ostrzegają mieszkańców Sydney przed katastrofalnym zagrożeniem pożarowym. Suche powietrze i wysokie temperatury w tej części Australii sprzyjają rozprzestrzenianiu się ognia. We wtorek, pożar może wybuchnąć również w Sydney.

Co więcej, policja stanowa ostrzegła, że nie ma wystarczającej ilości wozów strażackich do walki z pożarami, dlatego nie wszyscy będą mogli otrzymać pomoc. W związku z tym zalecono, aby w sytuacji zagrożenia natychmiast ewakuować się i szukać schronienia. Stan wyjątkowy w Nowej Południowej Walii został wprowadzony na siedem dni.

Autorstwo: John Moll
Na podstawie: NBCNews.com
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. Foxi 12.11.2019 16:39

    Jeśli u podstaw ich dobrobytu był mord założycielski to dobrze że się palą. Przecież każdemu należy się wypłata za dobro które uczynił.

  2. Aksamitny 12.11.2019 17:52

    @Foxi
    Nie mogę. Ty tak poważnie? Nie potrafisz niczego wyprodukować niż nienawistny komentarz? Tam są zagrożeni ludzie.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.