Stan wyjątkowy w Kanadzie był uzasadniony

Opublikowano: 18.02.2023 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1978

Komisja, powoływana na mocy ustawy o sytuacji nadzwyczajnej a kierowana przez sędziego, po przesłuchaniach uznała, że odwołanie się do stanu wyjątkowego było uzasadnione.

W swoim oficjalnym raporcie Public Order Emergency Commission (POEC) orzekła, że ​​wykorzystanie przez premiera Justina Trudeau ustawy o sytuacjach nadzwyczajnych w celu stłumienia protestujących w Konwoju Wolności w zeszłym roku było uzasadnione.

Zdaniem komisarza Paula Rouleau postępowanie rządu federalnego „było właściwe” i zgodne z wymogami określonymi w przepisach dotyczących stanu wyjątkowego. „Doszedłem do wniosku, że rząd był w uzasadniony sposób zaniepokojony, że sytuacja, w obliczu której się znalazł, pogarszała się i groziła, że ​​stanie się niebezpieczna i niemożliwa do opanowania. Istniały wiarygodne i przekonujące dowody potwierdzające zarówno subiektywne, jak i obiektywne, uzasadnione przekonanie o istnieniu stanu zagrożenia porządku publicznego” – napisał Rouleau. „Decyzja o powołaniu się na ustawę była słuszna”.

W swojej pięciotomowej analizie Rouleau stwierdził, że to, co pierwotnie zaczęło się jako masowy protest z uzasadnionymi obawami, ostatecznie przekształciło się w stan wyjątkowy. „Zgodny z prawem protest przerodził się w bezprawie, którego kulminacją był stan wyjątkowy w kraju” — napisał Rouleau. „Moim zdaniem istniały wiarygodne i przekonujące informacje potwierdzające uzasadnione przekonanie, że spełniona została definicja zagrożenia bezpieczeństwa Kanady”. Uzasadnione było też zamrożenie kont sympatykom Konwoju Wolności, choć komisja uznała, że właściwe byłoby podanie w momencie ich zamykania warunków ich odmrożenia.

Jordan Peterson skomentował te ustalenia następującym stwierdzeniem: „Wydaje się więc bardzo jasne, że sądownictwo w Kanadzie jest obecnie tak samo skompromitowane, jak rząd”.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. janpol 20.02.2023 23:42

    Dobre!!! Obywatele są przeszkodą i zagrożeniem dla rządu!!! Żegnaj Kanado, witaj komuno…

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.