Stan wyjątkowy na Haiti po silnym trzęsieniu ziemi

Opublikowano: 15.08.2021 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1245

Premier Haiti Ariel Henri zapowiedział, że ogłosi w kraju stan wyjątkowy w związku z trzęsieniem ziemi, w rezultacie którego są ofiary śmiertelne.

https://www.youtube.com/watch?v=Adta8Fb51mg

„Zamierzamy podjąć niezbędne środki, aby pomóc ludziom dotkniętym trzęsieniem ziemi… Musimy wykazać większą solidarność w związku z sytuacją nadzwyczajną. Rząd ogłosi stan wyjątkowy. Będziemy działać szybko” – napisał Henri na „Twitterze”.

https://www.youtube.com/watch?v=8g9QNjEAy48

Trzęsienie ziemi w sobotę na Haiti o sile 7,2 stopnia zabiło 304 osoby, ponad 1800 zostało rannych. Wstrząsy spowodowały osunięcie się ziemi, które zablokowało drogę krajową. O tym poinformował w sobotę Urząd Ochrony Ludności Haiti.

Według resortu autostrada numer 7, która łączy południowe miasta Le Quay i Jeremy, została zablokowana przez osuwisko. Trwa operacja przywracania połączeń komunikacyjnych – powiedziano w resorcie, chwaląc wysiłki ratowników i okolicznych mieszkańców ratowania osób spod gruzów.

Źródło: pl.SputnikNews.com [1] [2]
Kompilacja 2 wiadomości: WolneMedia.net


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.