Stan Dakota mocno ograniczy możliwości aborcji

Opublikowano: 29.03.2013 | Kategorie: Prawo, Seks i płeć, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1174

Do 5 lat więzienia za aborcje prewencyjne czy z powodu niechcianej płci dziecka będzie groziło lekarzom w amerykańskim stanie Dakota. Właśnie zostało podpisane nowe prawo stanowe, ustanawiające o wiele szerszą ochronę życia poczętego. Bardzo możliwe, że wskutek wprowadzenia nowego prawa zostanie zamknięta jedyna klinika aborcyjna w Dakocie, co czyniłoby ten stan – przynajmniej w teorii – wolnym od aborcji.

Jednym z najważniejszych postanowień ustawy jest zapis, iż poza sytuacjami, w których zagrożone jest życie matki lub istnieje groźba ciężkich powikłań zdrowotnych, aborcja w Dakocie będzie zabroniona od 6 tygodnia życia płodu – wtedy serce dziecka zaczyna bić. Kolejnym istotnym szczegółem jest wprowadzenie poprawki (wymagającej jednak zatwierdzenia w referendum w listopadzie), która uznaje dziecko poczęte za osobę w rozumieniu prawnym.

Nowe prawo wejdzie w życie z dniem 1 sierpnia, ale już obecnie, po podpisaniu ustawy, odbija się szerokim echem, szczególnie w środowiskach chrześcijańskich oraz pro-life zarówno w USA, jak i na Starym Kontynencie. Istnieje jednak możliwość zaskarżenia prawa przez środowiska liberalne, co może się skończyć nawet w Sądzie Najwyższym – tej samej instytucji, która w 1973 roku zalegalizowała aborcję na terenie całego kraju.

Na podstawie: Gość Niedzielny
Źródło: Autonom


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.