Sri Lanka upadła – bankructwo i chaos

Opublikowano: 08.07.2022 | Kategorie: Filmy dokumentalne

Liczba wyświetleń: 1523

Sri Lanka to państwo, które jeszcze do niedawna było poważnie brane pod uwagę jako kraj, który miał stać się nowym centrum handlowo-biznesowym Azji. W chińskich planach Jedwabnego Szlaku Sri Lanka miała być kluczowym punktem przeładunkowym dla wielkich kontenerowców płynących z państwa środka. Co więcej z uwagi na bliskość Indii Colombo miało być centrum biznesowym łączącym kontakty z Hindusami, Chińczykami, Arabami i Europą. Sama stolica ma poszerzyć się o nową część czyli tzw. „Colombo port city” rzecz w tym, że inwestycja jest jednym z gwoździ do trumny dla gospodarki tego rozwijającego się kraju – wyłaniające się z wody tony piasku stanowiące podwaliny pod tzw. „nowy Dubaj” nie wzięły się znikąd – to liczące 22 milionów mieszkańców rozwijające się państwo nie byłoby w stanie zrealizować tak dużej inwestycji bez wsparcia chińskiego kapitału – w formie pożyczek. Część ekspertów zarzuca wręcz Chinom wykorzystanie Lankijczyków, ponieważ rosnące zadłużenie tego państwa spowodowało spiralę niewypłacalności, do której podstaw za moment przejdziemy. Niemniej nowe miasto Sri Lanki może podzielić los części sieci energetycznej Laosu, który podobnie zadłużony u Chin musiał jej część przekazać pod zarząd państwa środka.


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. KubaD. 08.07.2022 16:35

    Chinole na całego wykupują świat…

  2. AlbertW41 09.07.2022 05:36

    Dziwie sie ze Chiny czy Rosja nie wykupia tego kraju. Zwlaszcza ci ostatni mieliby piekana baze marynarki wojennej.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.