„Sprzątanie ulic” po paradzie LGBT+ w Kaliszu
Pierwszy kaliski Marsz Równości przeszedł w niedzielę ulicami miasta. Jak informuje policja, wzięło w nim udział około 400 osób.
https://www.youtube.com/watch?v=aNTCUvrJRQc
Członkowie i sympatycy Młodzieży Wszechpolskiej, ubrani w białe kombinezony i maski, udawali, że sprzątają ulice miasta po pierwszej w mieście paradzie LGBT+. „To jest nasza ogólnopolska akcja czyszczenia ulic z zarazy zwanej LGBT” – powiedział jeden z uczestników protestu. Policja musiała użyć gazu pieprzowego, aby trzymać wszystkich przeciwników z dala od parady. Policjanci zatrzymali podczas marszu jedną osobę.
Ostatnio problem środowiska LGBT+ w Polsce coraz częściej pojawia się w mediach. 22 września do sprawy odniósł się podczas konwencji wyborczej w Tarnowie prezes PiS Jarosław Kaczyński. Powiedział, że jego zdaniem Europa przechodzi obecnie kryzys wartości i w tym kryzysie Polska powinna być „wyspą wolności, nawet jeżeli wokół tej wolności nie będzie”, sugerując, że Polacy mimo wszystko powinni bronić tradycyjnych wartości rodzinnych.
Źródło: pl.SputnikNews.com