Sprzątania po prawicowym reżimie w Boliwii

Opublikowano: 16.02.2021 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1553

Nowe władze Boliwii nie ustają w wysiłkach, by naprawić szkody wyrządzone przez roczne rządy uzurpatorki Jeanine Áñez i jej proamerykańskiego reżimu. Gabinet prezydenta Luisa Arce ogłosił właśnie wielopoziomowe zacieśnienie współpracy międzynarodowej z Argentyną, Kubą i Wenezuelą, a parlament – ogłosił amnestię osób prześladowanych przez rząd Añez pod wyimaginowanymi zarzutami.

Boliwijski parlament uchwalił ustawę „O amnestii i ułaskawieniu”, która objęła ponad 1000 osób, które padły ofiarą szykan ze strony prawicowego reżimu, w tym m.in.: byłego prezydenta Evo Moralesa. Na jej mocy uwolniono z więzień i zakończono postępowania sądowe wobec działaczy politycznych i społecznych, których za sprzeciwienie się zamachowi stanu rząd Añez prześladował, zarzucając im m.in.: „terroryzm”, „bunt” i „oszustwa wyborcze”. „Ta ustawa to akt oddania sprawiedliwości wszystkim represjonowanym i ściganym na podstawie wyimaginowanych zarzutów karnych przez uzurpacyjny rząd” – mówił po jej uchwaleniu przewodniczący Senatu Andrónico Rodríguez.

Wiceminister handlu zagranicznego i integracji Benjamín Blanco poinformował natomiast, że rządy Boliwii i Kuby postanowiły ponownie zacieśnić stosunki gospodarcze, handlowe i polityczne, wracając tym samym do owocnej współpracy z czasów prezydentury Evo Moralesa. Wiceminister zapowiedział, że w najbliższym czasie ma zostać wznowiony eksport między oboma krajami, na mocy rozkazu z Waszyngtonu praktycznie zawieszony przez poprzedni rząd.

Minister spraw zagranicznych Boliwii Rogelio Mayta zapowiedział także przywrócenie ambasadorów między Boliwią a Argentyną, po tym jak rok temu reżim Añez zerwał stosunki dyplomatyczne z tym krajem. Mayta oświadczył, że Boliwia niezwłocznie zaakceptuje nowego ambasadora Argentyny, „musi on jedynie dopełnić kilku formalności, zanim oficjalnie rozpocznie swoją misję”. „Nominacja ambasadorów jest wstępem do realizacji wspólnego programu działań prezydenta Arce i prezydenta Alberto Fernandeza, opracowanego po zwycięstwie Ruchu na rzecz Socjalizmu (MAS) w październikowych wyborach” – zapowiedział minister. Prezydent Luis Arce zdążył już także wycofać uznanie dla amerykańskiego figuranta Juana Guaidó i przywrócić stosunki dyplomatyczne z rządem prezydenta Nicolasa Maduro, przyjmując wenezuelskiego ambasadora w La Paz.

Autorstwo: Dominik Pieniądz
Źródło: Strajk.eu


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

 1. Cosmo 16.02.2021 22:04

  A jednak można pognac syjonistów. Ciekawe jaką cenę im przyjdzie za to zapłacić.

 2. Szurnięty Mędrzec 17.02.2021 01:40

  Nic im nie zrobią, wszystko zostało dokładnie zaplanowane, by nie wywoływać dalszych konfliktów

 3. Pires 17.02.2021 10:59

  Przestańcie być aż takimi pesymistami. Jak dla mnie bardzo dobra nowina, która daje nadzieję. Ameryka południowa pełna jest przewrotów i zmian władzy. Musimy liczyć na to, że teraz śladem Boliwii pójdą inne państwa z regionu. Może w końcu wtedy fala dotrze i do jednak zacofanej mentalnie Europy.
  Boliwijczycy jako jedyni w krótkim czasie doświadczyli rozkwitu za czasów Moralesa, potem upadku gospodarki za czasów Anez i teraz znowu zobaczą jak się zmieni i polepszy za sprawą Arce. Nie ma drugiego takiego kraju na swiecie, który by pogonił “cudowne, demokratyczne rządy” narzucone przez USA w tak krótkim czasie. To daje nadzieję na wielkie zmieny w Ameryce południowej.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.