Sprawiedliwość za darmo

Opublikowano: 06.02.2019 | Kategorie: Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1133

Zgodnie z nowym prawem o naliczaniu opłat sądowych pracownicy, który dochodzą swoich praw w sporze z byłym pracodawcą, ZUS lub KRUS, nie będą od tej pory ponosić żadnych kosztów.

Do tej pory prawo stanowiło, że w takich sytuacjach poszkodowani pracownicy nie płacili nic tylko przy wniesieniu pozwu sądowego. Musieli jednak płacić po 30 zł przy każdej apelacji, zażaleniu, skardze kasacyjnej. Trzeba też było płacić „w sprawie o ustalenie istnienia stosunku pracy wytoczonej z powództwa inspektora pracy”.

Teraz opłaty sądowe (5 proc. wartości sporu) będą pobierane jedynie w przypadku spraw, których wartość sporu przekracza 50 tys. zł.

Z opłat całkowicie zwolnieni mają być pracownicy występujący o zaległe wynagrodzenie. Zarówno w postępowaniach przed sądem pracy, jak i w postępowaniach cywilnych prowadzonych w sprawie wynagrodzenia od pracodawcy, który zbankrutował.

Źródło: NowyObywatel.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 1, średnia ocena: 4,00 (max 5)
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o