Sprawa „kamienia z mikroczipem”

Opublikowano: 26.11.2014 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1227

Od pewnego czasu w sieci krąży historia „kamienia z chipem” znalezionego w Kraju Krasnodarskim. Widać na nim rodzaj „wzoru”, który nie pasuje do struktury geologicznej kamienia. Pojawiły się pogłoski, że jest to wtopiony w jego powierzchnię „czip“ będący zgubą obcych lub pamiątką po zaginionej cywilizacji. Badacze z organizacji Kosmopoisk, w której zbiorach znajduje się kamień, poddali go ekspertyzie geologicznej…

Ta historia zaczęła się zimą 2014 r. W armawirskim oddziale grupy Kosmopoisk pojawił się Siergiej Kudrycz, który doniósł o znalezieniu kamienia z bardzo ciekawym wizerunkiem na powierzchni. Zgodnie ze słowami informatora, był w nią wtopiony… „mikroczip”. Grupa natychmiast zareagowała na te rewelacje i odwiedziła znalazcę kamienia, Aleksandra Burlickiego. Wzór rzeczywiście okazał się ciekawy i przypominał ilustrację z podręcznika do biologii przedstawiającą dzielące się chromosomy.

Znalezisko wzbudziło wiele komentarzy i hipotez – od przypadkowego ułożenia linii po dowód na istnienie w przeszłości nieznanej ludziom cywilizacji, która ów przedmiot wytworzyła. Pojawiła się także koncepcja, że był to prawdziwy „mikroczip” pozostawiony tu przez przybyszów z kosmosu.

By jednak nie zagubić się w hipotezach, zlecono badania geologiczne. Kamień przekazano Wadimowi Szajewskiemu z Rostowa – specjaliście od geologii. Następnie został on wysłany do Wydziału Geologii i Mineralogii Nowoczerkaskiego Instytutu Politechnicznego, gdzie przebadał go kandydat nauk, Andriej Kaftanat.

Oto fragmenty sprawozdania: „Do zbadania przedstawiono gładki spłaszczony przedmiot o rozmiarach 15 x 11 x 4,5 cm, szaro-brązowego koloru z wypolerowaną płaszczyzną. Struktura w rodzaju deutrytu, z jasnymi większymi wtopieniami (do 2 cm) odłamków. Materiał w zasadzie składa się z fragmentów szkieletów morskich lilii oraz pewnej ilości drobnych muszli okrągłej formy, rozmiarem do 1 cm. Najbardziej charakterystyczny odcisk muszli znajduje się w zagłębieniu od strony polerowania. Odłamki zatopione są w drobnoziarnistą piaszczysto-gliniastą masę (matriks) kwarcowo-węglowego składu z nieznaczną ilością łyszczyku.”

Według oświadczenia I. A. Semenuchi – kierownika ekspedycji (m. Essentuki), biorąc pod uwagę miejsce znalezienia obiektu w dorzeczu rzeki Łaba – przewidywany geochronologiczny wiek kamienia to sylur-dewon, czyli 410-450 milionów lat.

Tak więc okazało się, że wizerunek na kamieniu jest odciskiem prehistorycznych morskich lilii. Podobne znaleziska trafiały już do Kosmopoiska wcześniej i za każdym razem były one odsyłane do Muzeum Paleontologicznego. Żadne z nich nie potwierdzało hipotezy o paleokontakcie…

Autor: Siergiej Frołow
Źródło oryginalne: ufo-com.net
Źródło polskie: Infra


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

  1. W.W. 26.11.2014 11:05

    Szkoda. 🙁

  2. MichalR 26.11.2014 16:45

    Fajny artykuł
    1. rewelacja, ufo, cuda na kiju
    2. Przeprowadzono badania
    3. Lipa dla teorii spiskowych, rewelacja dla naukowców.
    Kto chce wierzyć niech wierzy – ma nawet podane na tacy w co można wierzyć – a kto nie chce niech nie wierzy

  3. Niccolo 27.11.2014 02:21

    Jak to mi w szkole tłumaczyli ,,w naturze nic nie jest równe”, a tutaj jest świetnie ułożone. O egipskich piramidach, też większość hipotez naukowców wydawała się mniej trzymać kupy, niż teorie ludu.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.