Sportowcy sami wybiorą „tożsamość płciową”?

Opublikowano: 17.10.2020 | Kategorie: Kultura i sport, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 925

Rada Praw Człowieka Organizacji Narodów Zjednoczonych przygotowała projekt rezolucji w sprawie eliminacji dyskryminacji kobiet i dziewcząt. Ostatecznie dokument obejmuje kontrowersyjne treści, związane głównie z postulatami mniejszości seksualnych. Najważniejszy z ich postulatów dotyczy możliwości określania przez samych sportowców, do której płci należą.

Rezolucję w sprawie rzekomej walki z dyskryminacją kobiet i dziewcząt przygotowano na 45. sesję regularną Rady Praw Człowieka ONZ, która odbyła się 7 października. Ostatecznie nie została ona jednak przegłosowana, zaś pracę nad nią nie będą dalej kontynuowane. Nie zmienia to jednak faktu, że jej treść została opracowana na podstawie ubiegłorocznego raportu Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych ds. Praw Człowieka.

Zwracał on wówczas uwagę na rzekomą dyskryminację nie tylko kobiet i dziewcząt, lecz również przedstawicieli mniejszości seksualnych. W tym kontekście chodziło głównie o dotychczasowe zasady rywalizacji sportowej, czyli podziału dyscyplin sportowych ze względu na płeć sportowców.

Zarówno zdaniem Wysokiego Komisarza, jak i autorów wspomnianego projektu rezolucji, w ramach walki z dyskryminacją konieczna jest zmiana obowiązujących reguł. Sportowcy powinni więc sami wybierać w jakich zawodach będą startować. Tym samym wszystko miałoby zależeć od „tożsamości płciowej” do jakiej przyznaje się dana osoba. Zlikwidowano by więc bariery dla osób „transpłciowych”.

Na podstawie: News.un.org, Stefczyk.info
Źródło: Autonom.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI:

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o