Spór o “Imagine” po arabsku

Opublikowano: 24.06.2015 | Kategorie: Edukacja, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata, Wierzenia

Liczba wyświetleń: 1085

Prokuratura we Francji rozpoczęła śledztwo w prawie pogróżek, jakie od rodziców swych uczniów dostał nauczyciel w szkole podstawowej. Rodzicom nie spodobał się pomysł, żeby ich dzieci śpiewały utwór Johna Lennona „Imagine” w różnych językach, w tym po arabsku.

John Lennon musi dosłownie przewracać się w grobie. Jego znany utwór „Imagine” w którym śpiewa między innymi „wyobraź sobie wszystkich ludzi żyjących w pokoju” był przyczyną kontrowersji, jaka przetoczyła się przez szkołę w korsykańskim Prunelli-di-Fiumorbu.

Uczniowie mieli zaśpiewać piosenkę w pięciu językach podczas uroczystości szkolnej zaplanowanej na 26 czerwca, jednak niektórzy rodzice zaczęli zgłaszać skargi, kiedy pojawiły się plotki, że jednym z języków ma być arabski. Piosenka miała być także wykonana po francusku, korsykańsku, angielsku i hiszpańsku.

Nauczycielka Annelyse Hallard powiedziała francuskiej telewizji: “Wszyscy wyrazili się jasno, że nie chcą, żeby ich dzieci śpiewały po arabsku, poza tymi rodzicami, którzy w ogóle odmówili pokazania się w szkole”. Niektórzy z rodziców posunęli się do pogróżek; jeden z rodziców stwierdził, że „dołożą starań, aby uroczystość nie przebiegła gładko”.

Nauczyciele złożyli formalne zgłoszenie na policji określając je jako „rasistowskie groźby”, a kilka dni później prokuratora rozpoczęła dochodzenie.

Jeden z rodziców zasugerował, że śpiewanie po arabsku byłoby “początkiem końca”. Inny stwierdził z kolei: „Już teraz kobiety w burkach odbierają dzieci ze szkoły, a do tego chcą śpiewać po arabsku? Co będzie następne? Cały poemat po arabsku? A jak to będzie wyglądać za 10 lat?”.

Po tym incydencie chodnik obok szkoły ozdobiło graffiti z napisem „Araby wynocha” po korsykańsku. Rodzice, którzy nie mieli nic przeciwko występowi, także zaangażowali się w konflikt otwierając na portalach społecznościowych strony popierające występ. Liderka jednej z grup rodziców powiedziała: „Nienawiść musi się skończyć, dzieci wycierpiały zbyt wiele”.

Jednak nauczyciele uznali, że cała sprawa jest niewarta zachodu i odwołali zarówno występ jak i całą uroczystość. Korsykańscy inspektorzy edukacji podjęli śledztwo w tej sprawie.

Opracowanie: Severus-snape
Na podstawie: TheLocal.fr
Źródło: Euroislam.pl


TAGI: , , , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

  1. reotak1 24.06.2015 23:42

    “w korsykańskim Prunelli-di-Fiumorbu” a gdzie to jest??? Jakaś wioska na końcu Europy. Robić aferę z tego, że kilku wieśniaków tak dało się podpuścić mediom antyislamskim wrzucajacym wszystko do jednego worka, że na sam dźwięk arabskiego reagują alergicznie? A może przyjrzeć się mediom?

  2. Hassasin 25.06.2015 09:41

    Multi kulti = multi shit 🙂

  3. herstoryk 25.06.2015 10:16

    Tia, niektórym widać bardziej pasuje ein folk, ein fuhrer.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.