Sponsorka Izraela krytykuje syjonistyczne władze

Opublikowano: 29.08.2018 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 681

Jedna z najhojniejszych w Wielkiej Brytanii sponsorek izraelskich organizacji Vivien Duffield w wywiadzie dla żydowskiej gazety “Haaretz” porównała nowo przyjęte syjonistyczne prawo o żydowskim państwie narodowym z południowoafrykańskim apartheidem.

W ciągu ostatnich dziesięcioleci Madame przekazała kilkaset milionów funtów na „izraelskie” projekty infrastrukturalne. Według jej obliczeń przez te lata przekazała ona ponad 400 milionów funtów (515 milionów dolarów) na te cele. (Nie podano Ile palestyńskich dzieci zginęło za te pieniądze). Jest przewodniczącą Centrum Społeczności Żydowskiej w Londynie.

Niemniej jednak powiedziała w wywiadzie: „Każdy krok Netanjahu jest katastrofą, teraz bardzo trudno jest bronić „Izrael” i reprezentować w Anglii”.

„Mój Izrael umarł. On już nie istnieje. Czy w tej chwili lubię Izrael? Nie, nienawidzę Izraela. Nienawidzę tego, co się tam dzieje. Nienawiść jest mocnym słowem, ale nienawidzę procesów, przez które przechodzi Izrael. Głosowania w parlamencie według prawa o państwie narodowym, i rządzeniu innymi, przeraża. Prawo o państwie narodowym to apartheid, to Republika Południowej Afryki. To są jedne zasady dla jednej grupy a inne dla drugiej” – powiedziała Duffield.

W długoterminowej prognozie wyraziła pesymistyczny stosunek do Izraela: „Myślę, że Izrael w końcu nie przetrwa, naprawdę wierzę, że za 50 lat nie będzie Izraela. Spójrzmy na demografię, ilu Arabów będzie za 50 lat?”

Przypomnijmy, 19 lipca zatwierdzono rasistowskie prawo, zgodnie z którym Izrael stał się państwem narodowym Żydów, którzy mają wyłączne prawo do narodowego samostanowienia. Prawo pozbawiło języka arabskiego statusu jednego z języków urzędowych, a także mówi ono, że budowa nielegalnych osad syjonistycznych odpowiada narodowym interesom Izraela, a także zawarte jest tam szereg innych rasistowskich norm.

Tłumaczenie: Treborok
Źródło oryginalne: Kramola.info
Źródło polskie: Treborok.wordpress.com


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.