Spięcie po prawyborach Nowej Nadziei w Krakowie

Opublikowano: 17.01.2023 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 2026

Stanisław Żółtek po przegranych prawyborach Nowej Nadziei w Krakowie złożył wniosek o unieważnienie Zjazdu Prawyborczego w tym mieście, gdyż doszukał się nieprawidłowości.

Materiał wideo pochodzi sprzed 4 dni.

Wśród powodów wymienił złamanie punktu 24 regulaminu Prawyborów Nowej Nadziei, który mówi o tym, że kandydat ma prawo do wyznaczania pełnomocników do obserwowania czynności wyborczych. A także wskazał na punkt 25, który mówi, o tym, że zabrania się udzielania lub obiecywania wyborcy jakiegokolwiek materialnego wynagrodzenia w zamian za wzięcie udziału w prawyborach lub za głosowanie na konkretnego kandydata, w tym również rekompensowania kwoty darowizny, o której mowa w punkcie 4.

Prawybory w Krakowie, które odbyły się 13 stycznia, wygrał wiceprezes Nowej Nadziei Konrad Berkowicz, zdobywając 324 głosy. Za nim uplasował się wspomniany Stanisław Żółtek, uzyskując 147 głosów poparcia. Na kolejnych miejscach uplasował się Bartosz Bocheńczak z 102 głosami oraz Radosław Czosnowski z 21 głosami.

W prawyborach Nowej Nadziei może wziąć udział każdy, kto utożsamia się z programem i deklaracją ideową Nowej Nadziei oraz wpłaci 20 złotych jako darowiznę na konto partii. Tych formalności trzeba dopełnić na trzy dni przed zjazdem prawyborczym.

Mają one za zadanie wyłonić kandydata, który ma uzyskać pierwsze miejsce na liście Konfederacji w danych okręgach wyborczych przed wyborami do parlamentu, które odbędą się na jesieni 2023 r.

Autorstwo: Krystian Rusiniak
Na podstawie: Twitter.com
Źródło: MediaNarodowe.com


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Baltazar Bombka 18.01.2023 09:20

    A dlaczego wygumkowali z prawyborów Sebastiana Pitonia? Konfa podzieli los Kukiza, kolejny rozbijacki projekt.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.