Spektakularna porażka programu „Czyste Powietrze”

Opublikowano: 16.10.2021 | Kategorie: Gospodarka, Społeczeństwo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 2970

Ceny gazu i prądu szaleją a węgiel drożeje z dnia na dzień, ale i tak bardziej opłaca się opalać dom niż ogrzewać go gazem. Cena tego paliwa jest tak absurdalnie droga, że ludzie używający gazu do ogrzewania domu stanęli przed nie lada dylematem. Muszą się liczyć z trzykrotnie większymi opłatami, albo poszukać innego, tańszego paliwa. W przeciwnym razie czeka nas fala bankructw gospodarstw domowych.

Skala podwyżek cen gazu jest szokująca. Na rynkach zagranicznych 1000 m3 kosztuje ponad 1000 dolarów. Warto wspomnieć, że to trzykrotnie więcej niż w lipcu. Wygląda to jak bańska spekulacyjna, być może to czyjeś celowe działanie. W każdym razie skutki tej sytuacji są doniosłe i katastrofalne.

W oficjalnej propagandzie rządowej słyszymy o podwyżce cen gazu wynoszącej nieco ponad 7%, ale jest tak tylko w przypadku rządowego koncernu PGNiG, który podniósł cenę gazu o 7,4% do poziomu 11 groszy za kWh. Ale w prywatnym GEN GAZ cena wzrosła z 8,8 gr kWh do 22 gr za kWh, co stanowi wzrost o 179%!!! PGNiG mógł podnieść cenę mniej bo do końca roku ma jeszcze aktywny kontrakt z rosyjskim koncernem GAZPROM i z tego powodu kupuje gaz taniej, do tego dochodzi aspekt własnych magazynów. PiS-owskie media informowały jakiś czas temu, że ze względu na posiadanie gazoportu nie przedłużamy już kontraktu z GAZPROM-em. Szkopuł w tym, że to oznacza, że od nowego roku PGNiG będzie mógł kupować gaz po cenach obecnie obowiązujących, czy to z USA, czy z Kataru, czy z Norwegii.

Nie trzeba chyba być Sherlockiem Holmesem aby wiedzieć, że oznacza to tylko odroczenie wyroku dla klientów PGNiG, bo wkrótce stanie się z nimi to samo, co z klientami GEN GAZ-u, którzy od nowego roku mogą dowiedzieć się o kolejnej podwyżce! Może sytuację poprawi włączenie drugiej nitki rurociągu NordStream2. Niektórzy właśnie decyzję zgody na jego włączenie wiążą z szaleńczymi cenami tego paliwa. Nic nie wskazuje na to, aby ceny gazu miały spaść, a wręcz przeciwnie. Planowane przestawienie elektrowni węglowych na gazowe, narzucane w ramach Zielonego Ładu, może prowadzić tylko do dalszego windowania cen błękitnego paliwa.

Teraz haniebnie oszukani mogą się czuć ludzie, którzy wykorzystali dopłaty do instalacji gazowych. Aby je dostać byli zmuszani do demontażu pieców węglowych i likwidacji kominków. Zostali teraz bez możliwości powrotu do poprzednio stosowanego paliwa i stali się zakładnikami cen gazu. Roczne ogrzanie domu o powierzchni 150 m2 kosztowało dotąd około 4000 zł, co oznacza, że następny rachunek może wynosić już około 12 000 zł!! Rozpocznie to erę energetycznego ubóstwa, a ludzie zostaną zmuszeni do powrotu do węgla, albo będą wydawać na ogrzewanie ponad 1000 zł miesięcznie.

Podobnie zostali oszukani ludzie, którzy kiedyś masowo przechodzili na olej opałowy. W latach dziewięćdziesiątych i na początku XXI wieku skończyło się to szalonym podniesieniem cen tego paliwa na skutek rzekomego przeciwdziałania mafiom paliwowym. Ludzie zostali z drogimi kotłami, do których paliwo stało się nagle dwa razy droższe. Podobnie było wcześniej z ceną gazu, co również zmusiło wiele osób do powrotu do węgla ze względów ekonomicznych. Nigdy jednak na przestrzeni ostatnich dekad gaz nie zdrożał trzykrotnie w ciągu kilku miesięcy i nawet porównując to oszustwo z oszustwem za pomocą oleju opałowego, wygląda ono na coraz bardziej bezczelne.

Niewątpliwie władza jakoś zareaguje na nieuchronny masowy powrót do opalania domów węglem. Na pewno doczekamy się wkrótce emanacji wariackiej unijnej węglofobii. Przedsmak tego, co nas czeka, można było zobaczyć w Krakowie, mieście, które ze względu na usytuowanie w niecce, bardzo aktywnie walczyło z węglem. Zakazano palenia w kominku, zabroniono pieców węglowych, wszystko to w celu poprawienia fatalnego powietrza. Smog był jak był, a w Krakowie dziesiątki tysięcy ludzi wpadło w energetyczną pułapkę. Muszą płacić za horrendalnie drogi gaz lub prąd, albo zostaną ukarani grzywną po przyłapaniu korzystania z innego opału. Do ścigania niepokornych Krakowian zaangażowano nawet drony, które sprawdzały, z których kominów wydobywa się dym, a delikwentów odwiedzała potem Straż Miejska. Takiego właśnie obrotu spraw należy się spodziewać w najbliższej przyszłości w kontekście opalania budynków węglem, z którym bardzo gorliwie walczy Unia Europejska, w której wciąż pozostaje nasz kraj.

Z pewnością tej zimy zapłoną wszystkie kominki, piece i kotły węglowe, i ruszą z produkcją ciepła jak za dawnych lat. Wszystkie dotychczasowe starania o czystsze powietrze są stracone. Pamiętajmy, że to szaleństwo dzieje się z powodu ideologii klimatycznej firmowanej przez ONZ-owski IPCC. W Unii Europejskiej uwidacznia się to poprzez tępą promocję nierealnego, samobójczego dla nas wszystkich Zielonego Ładu.

Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (Liczba ocen: 40 , średnia ocena wartości wpisu: 5,00 na 5 możliwych)
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

13 komentarzy

 1. urartur 16.10.2021 11:33

  Czy uświadomiliście już sobie, że dwutlenek węgla CO2 którym oddychamy służy ciału do jego budowy? Mówi nam to ciało gdy potyka się o tlenek węgla CO, próbując oderwać tlen od węgla dusi się tajemnie, gdyż tlen ten jest w jednej a nie dwóch cząsteczkach. To robi hemoglobina w płucach; będąc zwitkiem żelazowym absorbując tlen z CO2. Podstawę naszych genów mamy roślinną, z procesu rozwoju życia ziemskiego. Efekt Ebnera o tym mówi, że gdy podniesiemy elektrostatykę pola rozwoju rośliny w okresie zalążkowym, aktywuje ono kolejne pary chromosomów do aktywności; powodując pojawienie się nawet do 24 kolb na kukurydzy, gdy w tym czasie u rybo do wykształcenia się gałki ocznej aktywuje geny przywracając jej genotyp do pierwotnej formy ciała. Pomyślcie zatem komu zależy byśmy o tym zapomnieli?

 2. nazizm to ideologia lewicowa 16.10.2021 14:37

  kto slucha rzadu i lasi sie na doplaty rzadowe, ten sam sobie szkodzi. licze na to, ze ta zima bedzie dluga i mrozna. moze jak nie bedzie w koncu cieplej wody w kranie, a tylki zaczna przymarzac do taboretow to skloni to ludzi do myslenia i analizy sytuacji w ktorej sie znalezli.

 3. robi1906 16.10.2021 14:50

  Wciskanie kitu. Kto kręci reklamówki o “kopciuchach”?, Unia Europejska?.

  Swołocz rządząca tym krajem z nadania sierżanta Jonego Danielsa, nie wiedziała że ceny gazu na giełdzie będą wyższe od tych kupowanych z wyprzedzeniem od Ruskich?, (po to też wysłali Pawlaka, by mieć powód do zawyżoną jak na ruskich cenę, ale to wszystko to była Ich ustawka).
  A po co nagonka i wojna z Łukaszenkę przez którego kraj idzie rurociąg “Przyjaźń” (nomen-omen).

  Cwele niszczący dobre handlowe relacje ze wschodem nie wiedziały, że koncerny żydowskie zaorzą nas ceną?, co myśleli, że żyd da za póldarmo jak ruski?,

  Tubylec Polinu ma być biedny jak Ukrainiec, i do tego to wszystko zmierza

 4. Szwęda 16.10.2021 15:45

  Jak będę, o ile będę budował sobie chatę (za pieniądze ze sprzedanego mieszkania w mieście) to może być nawet bardzo mały metraż i parterowy ale chata koniecznie z kominem i piecem takim żeby można było sobie nagrzać powietrze i wodę nawet chrustem…

 5. hashi 16.10.2021 17:56

  Nie wiem czy kiedykolwiek do proli dotrze, że władza pragnie jedynie by naród był chory, biedny i głupi bo tylko taki łatwo trzymać za morde. Nigdy nie chodziło o żadną ekologie i dobro ludzi czy planety, chodzi tylko o zubożenie, kontrolę. I o wygranie kolejnych wyborów. Od 32 lat nie mamy polskiego rządu, miało być tak wspaniale w sojuszu z zachodem a okazało się że czasy PRL to były najlepsze lata w minionym 100 leciu. Ludzie byli zadowoleni uśmiechnięci, rozmnażali się. Dziś podział każdy dla każdego wrogiem, a narodzin najmniej od 70 lat. Polska Republika Kongo.

 6. robi1906 16.10.2021 17:56

  Szwęda, nie kompromituj się, miałem tak napisać, ale nie napiszę.
  Szwęda dasz taką radę Palestyńczykom?, “a wybudujcie sobie kurną chatę” żeby był mniejszy koszt jak ją wam żydy buldożerem rozjeb…., dasz im taką radę, pytam się jeszcze raz?.

  Specustawą można wszystko, także wyburzyć każdą kurną chatę, taką co nie spełnia wymogów “uchwały o czystym powietrzu”, bo przecież, i palestyńczykami i nami rządzą te same psiehujki.

  Jesteś Rolą czy tylko głupkiem?.

 7. realista 16.10.2021 23:34

  cyt.:”Czy uświadomiliście już sobie, że dwutlenek węgla CO2 którym oddychamy służy ciału do jego budowy?”

  dwutlenek węgla, którym oddychamy, nie służy ciału do jego budowy.

  cyt.:”podniesiemy elektrostatykę pola rozwoju rośliny”

  jak się podnosi elektrostatykę pola rozwoju rośliny???!!! :O… .. .

 8. rici 17.10.2021 07:51

  Dwutlenek wegla jest tak samo potrzebny do oddychania jak i tlen.
  W pecherzykach plucnych znajduje sie 19 razy wiecej dwutlenku wegla jak w otaczajacej nas atmosferze. Szybkie i glebokie oddychanie prowadzi do redukcji CO2 w pluchach, i tym samym do hiperwentylacji i niedotlenienia.
  CO2 powoduje ze tlen wiaze sie z hemoglobina, bez CO2 nie byloby dotlenienia organizmu.
  Kilkaset tys. lat temu w atmosferze znajdowalo sie 2 razy wiecej CO2 niz obecnie.

 9. robi1906 17.10.2021 11:23

  No i zjawili się “szpece” od co2.
  Sasin, co było u Maciaka przyznał, że te zjeby kupują na giełdach (bo muszą, skoro zerwali kontrakty z ruskimi), powtórzę kupują na giełdach gaz, uwaga, uwaga, 10 razy niż do tej pory.

  Akcja “czyste powietrze”, chodziło w niej o to (jak przy kredytach we frankach) żeby nagonić frajerów do golenia.
  To dlatego były dopłaty do zamiany “kopciuchów” na czyste “ekologiczne” piece gazowe, kilkaset tysięcy ludzie przeszło na te piece (i wiele miast) z opału węglowego na gazowe, no to sru zaraz wam wywindują tak ceny, że się nie pozbieramy, a wy dalej nic nie widzicie,
  ta wami to tylko orać, ani myślenia ani przewidywania, tylko jak się wam zapali koło d…, to wtedy się budzicie, a za dwa dni jak te karpie wszystko zapominają i wkoło Macieja.
  Jak mówi Jack Celeib, ile razy Polaka można wsadzać gołą d..ą na żelazną blachę?, można do zasranej śmierci.

  tu artykuł, żeby nie było:
  https://gospodarka.dziennik.pl/news/wideo/8270526,cena-gazy-sasin-gieldy-europa.html

 10. Szwęda 17.10.2021 13:20

  robi1906
  Po co się tak egzaltujesz?! Czy nie można już nawet sobie pomarzyć?!

 11. robi1906 17.10.2021 16:26

  Szwęda, nie pamietam już w której wersji Robin Hooda była taka scenka.
  Siłą zmuszają Marion do ożenku z szeryfem, Ona taka wzburzona (na ujęciu fajnie widać jak jej cycki w sukni falują od gniewnego oddychania), przemawia z “egzaltacją”,
  “Będziesz miał tylko moje ciało, moja dusza pozostanie wierna Robinowi”, na to szeryf,
  “Ale, ja nic więcej nie potrzebuję”.
  Tak to zapamiętałem i jeśli nawet to wszystko nie jest prawdą tylko moim zmyśleniem, to raczej chyba dobrze oddaje to co rządzący a raczej kapo nas tresujący myślą o marzycielach.

 12. agomyj 17.10.2021 19:33

  Na tę całą sytuację spojrzałbym w szerszym kontekście.
  Drożeje przecież nie tylko gaz, ale praktycznie wszystkie nośniki energii, jak ropa naftowa, węgiel czy prąd. Nadto w szaleńczym tempie rosną ceny innych surowców naturalnych jak drewno, rudy żelaza, miedź, materiały budowlane itd.
  To wszystko to nie przypadek i układa się w jedną całość. Mianowicie mega korporacje i stojący za nimi ultrabogacze poprzez wywołanie fali drożyzny dążą do upadku i wywłaszczenia mniejszych firm oraz osób fizycznych. W efekcie ludzie będą tracić swoje domy i samochody oraz firmy, ponieważ nie będą w stanie ich utrzymać. Staniemy się biedakami na łasce rządów i korporacji. Ludzie sami ustawią się w kolejki po chipy, bo dzięki nim każdy będzie miał swoje konto i parę elektroniczny groszy, które umożliwią mu przeżycie. Zgodnie zapowiedziami okaże się, że “nie będziemy mieli nic i będziemy szczęśliwi” ))) Pełna kontrola i inwigilacja. Poza systemem pozostaną być może nieliczne grupy ludzi skryte w głębi równikowych puszcz albo wysoko w górach.
  Koniec historii 😁

 13. Foxi 18.10.2021 09:52

  @agomyj Góry są piękne i wspaniałe, jednak jako miejsce do przeżycia są trochę ryzykowne. Jeśli coś wystrzeli na słońcu i wywalą wulkany to na wyżynach braknie tlenu w pierwszej kolejności. Tak już bywało na Ziemi, stare przekazy wyraźnie mówią o tym, że ludzie i wszelkie zwierzęta uciekali z gór na niziny, bo w górach nie dało się wytrzymać. Zresztą starożytne systemy tuneli i całe gigantyczne podziemne miasta wskazują w sposób oczywisty gdzie przetrwała ludzkość.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.