Specjalne biuro zajmie się deportacją imigrantów z Danii

Opublikowano: 30.04.2020 | Kategorie: Prawo, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 322

Władze Danii utworzyły w ministerstwie imigracji i integracji nowe biuro, którego zadaniem ma być zwiększenie liczby deportacji imigrantów niemających prawa pobytu w tym kraju.

Biuro ds. Powrotu do Domu (Hjemrejsestyrelse) ma rozpocząć działalność 1 sierpnia. Decyzję o jego utworzeniu podjęto we wrześniu 2019 i będzie wykonywać zadania dotychczas wykonywane przez kilka biur i departamentów. Biuro zajmie się osobami, których wnioski azylowe zostały odrzucone, a które nadal przebywają w Danii. Liczbę takich osób, jak podało ministerstwo ds. imigracji i integracji, szacuje się na około 1100. Nowa jednostka nie będzie jednak podejmować działań związanych z przymusem czy użyciem siły.

„Dla rządu ważne jest, żeby cudzoziemcy bez prawa pobytu w Danii wrócili do domu – powiedział minister ds. imigracji i integracji Mattias Tesfaye. – Od wielu lat działa u nas Biuro ds. Cudzoziemców. Jego zadaniem jest między innymi udzielanie prawa pobytu uchodźcom i ich rodzinom. Teraz tworzymy Biuro ds. Powrotu do Domu żeby zapewnić powrót do własnego kraju tym, którym już nie przysługuje prawo pobytu w Danii. Powstaje więc jednostka zajmująca się wyłącznie organizacją powrotu do domu. Myślę, że to ma sens”.

Poprzedni rząd duński, z premierem Larsem Løkke Rasmussenem, również wyrażał życzenie, żeby imigranci, zwłaszcza Somalijczycy, wracali do domu. Poprzednia minister ds. imigracji Inger Støjberg oświadczyła, że Somalijczycy powinni wracać do własnego kraju i pomagać w jego odbudowie.

W tym roku opublikowano badania, z których wynika, że w przypadku młodych mężczyzn imigrantów, głównie z Somalii, Libanu i Maroka, prawdopodobieństwo popełnienia przez nich przestępstwa jest bardzo wysokie. Raport think tanku Unitos ujawnił, że aż 62% badanych Somalijczyków było skazanych za przestępstwa jeszcze przed ukończeniem 30 roku życia.

Z powodu trwającej epidemii koronawirusa inne państwa mają problemy z deportacją nielegalnych imigrantów oraz osób, którym odmówiono azylu. W sąsiedniej Szwecji niektórzy wyrażają obawy, że wielu przeznaczonych do deportacji imigrantów trzeba będzie wypuścić na wolność, gdyż prawo nie zezwala władzom na przetrzymywanie ich w nieskończoność.

Autorstwo: Rolka
Na podstawie: Uim.dk/nyheder
Źródło: Euroislam.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 3, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o