Specjalna renta dla rodziny zabitego Polaka

Opublikowano: 25.12.2016 | Kategorie: Polityka, Społeczeństwo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 5

Żona i syn Łukasza Urbana, kierowcy, który zginął w zamachu w Berlinie, dostaną specjalną rentę od premier Beaty Szydło.

“Bohaterska postawa polskiego kierowcy, który prawdopodobnie – tak przynajmniej wynika z dotychczasowych ustaleń” – przed śmiercią próbował walczyć z zamachowcem i doprowadzić do tego, by katastrofa w Berlinie nie była tak olbrzymia, wymaga wielkiego szacunku – powiedziała premier dla PAP. Wczoraj na “Twitterze” zadeklarowała natomiast: “Podjęłam decyzję i przyznaniu renty specjalnej dla Żony i Syna Śp. Łukasza Urbana. Rodzina Bohaterskiego Kierowcy otrzyma ją po Świętach”.

Wyrazy uznania dla Łukasza Urbana płyną również od Niemców, którzy zastanawiają się nad przyznaniem mu Orderu Zasługi (w sieci pojawiła się petycja o pośmiertne odznaczenie Polaka), zbiórkę na rzecz rodziny tragicznie zmarłego Łukasza Urbana podjął brytyjski kierowca David Duncan.

Aktualne ustalenia dowodzą, że gdyby nie Polak, ofiar śmiertelnych przedświątecznego zamachu mogłoby być dużo więcej niż 12. W podobnym wypadku w Nicei, gdzie samochód również wjechał w grupę ludzi, zginęło aż 87 osób. Ustalono, że Polak próbował do ostatniej chwili wyrwać zamachowcowi kierownicę, został zastrzelony, gdy próbował manewrować rozpędzoną ciężarówką.

Ciało kierowcy z Gryfina, ofiary Anisa Amriego, ma zostać sprowadzone do kraju. “Przedstawiciel rządu RP w terenie jest w stałym kontakcie z rodziną śp. Łukasza Urbana i na bieżąco udzielana jest pomoc z uszanowaniem woli najbliższych osób. Wojewoda we współpracy z KPRM dokłada wszelkich starań, by zabezpieczyć i zorganizować sprowadzenie ciała Polaka do kraju oraz jego pochówek” – zapewnia Beata Kempa.

Na “Facebooku” pracodawca Łukasza Urbana oświadczył, że władze długo zwlekały z jakimkolwiek kontaktem z rodziną zmarłego, Witold Waszczykowski i premier Szydło uaktywnili się dopiero po licznych apelach internautów i pod naciskiem opinii publicznej.

Autorstwo: WK
Źródło: Strajk.eu

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o