Spadki sprzedaży największych dzienników

Opublikowano: 09.12.2012 | Kategorie: Media, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 0

Związek Kontroli Dystrybucji Prasy podał dane na temat sprzedaży polskich dzienników w październiku minionego roku.

Pierwsze miejsce zajmuje „Fakt”, którego sprzedaż w październiku 2012 r. wyniosła 349 231 egzemplarzy, czyli o ponad 14 tys. mniej niż we wrześniu 2012 r. i o prawie 17 tys. mniej niż w październiku 2011 r.

Sprzedaż zajmującej drugie miejsce w rankingu „Gazety Wyborczej” wyniosła w październiku 2012 r. 219 065 egzemplarzy, czyli o prawie 8 tys. mniej niż miesiąc wcześniej i o ponad 41 tys. mniej niż rok wcześniej.

Na trzecim miejscu jest „Super Express”, który w październiku 2012 r. zanotował sprzedaż na poziomie 154 478 egzemplarzy, czyli o prawie 3 tys. mniej niż miesiąc wcześniej i o prawie 17 tys. mniej niż rok wcześniej.

Na czwartym miejscu jest „Rzeczpospolita”, której sprzedaż w październiku 2012 r. wyniosła 74 213 egzemplarzy, czyli o prawie 1 tys. mniej niż miesiąc wcześniej i o ponad 24 tys. mniej niż rok wcześniej.

Dalsze miejsca zajmują: „Dziennik. Gazeta Prawna” – 52 795 egz. (minimalnie mniej niż miesiąc wcześniej i o ponad 11 tys. mniej niż rok wcześniej), „Przegląd Sportowy” – 40 297 (o ponad 2 tys. mniej niż miesiąc wcześniej i o prawie 6 tys. mniej niż rok wcześniej), „Gazeta Polska Codziennie” – 30 794 (o ponad 3 tys. więcej niż miesiąc wcześniej i o prawie 3 tys. mniej niż rok wcześniej), „Puls Biznesu” – 12 266 (minimalnie mniej niż miesiąc wcześniej i o prawie 1 tys. mniej niż rok wcześniej), „Parkiet. Gazeta Giełdy” – 4009 (minimalnie mniej niż miesiąc wcześniej i o ponad 1 tys. mniej niż rok wcześniej).

Opracowanie: Piotr Szumlewicz
Źródło: Lewica

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
zx80
Użytkownik
zx80

Przyczyny:
1. ekonomiczny – darmowy dostęp do informacji poprzez portale internetowe
2. społeczny – mniejsze zainteresowanie czytelników “tanimi” sensacjami, przeważającymi wydarzeniami przedstawiającymi zło, agresję itp. i artykułami piszącymi nieprawdę.

Jedr02
Użytkownik
Jedr02

zx80, jakby problemem były tanie sensancje to najbardziej poczytna nie byłaby gazeta która się w tym specjalizuje. SE też raczej tego typu jest i 3 miejsce.

Wspierajmy wszyscy Gazete Wyborczą!

Brev
Gość
Brev

Nie wspierajmy żadnych gazet drukowanych!

Skoro rynek ich nie chce znaczy ich miejsce jest w muzeum. Nie ma co bić głową w mur.