Spadek sprzedaży większości tygodników

Opublikowano: 06.07.2015 | Kategorie: Gospodarka, Media, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 3

Związek Kontroli Dystrybucji Prasy przedstawił dane o sprzedaży tygodników w kwietniu bieżącego roku. Wynika z nich, że pierwsze miejsce zajmuje „Gość Niedzielny”, który wyprzedza „Politykę” i “Newsweeka”.

Na pierwszym miejscu jest „Gość Niedzielny”, którego sprzedaż w kwietniu 2015 r. wyniosła 137.452 egzemplarzy, czyli o prawie 7 tys. mniej niż miesiąc wcześniej i o prawie 15 tys. mniej niż rok wcześniej.

Na drugim miejscu jest „Polityka”, której sprzedaż wyniosła 118 721 egzemplarzy, czyli o ponad 2 tys. więcej niż miesiąc wcześniej i o ponad 3 tys. mniej niż rok wcześniej.

Na trzecim miejscu jest „Newsweek”, którego sprzedaż wyniosła 112 260 egzemplarzy, czyli o ponad 11 tys. mniej niż miesiąc wcześniej i o prawie 32 tys. mniej niż rok wcześniej.

Czwarte miejsce zajmuje „W Sieci” ze sprzedażą 70.789, czyli o prawie 5 tys. mniej niż miesiąc wcześniej i o ponad 10 tys. mniej niż rok wcześniej.

Na piątym miejscu jest „Tygodnik Do Rzeczy” – 48.908 (o ponad 4 tys. mniej niż miesiąc wcześniej i o prawie 12 tys. mniej niż rok wcześniej).

Kolejne miejsca zajęły: „Gazeta Polska” – 38 572 (o ponad 2 tys. więcej niż miesiąc wcześniej i o ponad 13 tys. mniej niż rok wcześniej), „Wprost” – 36 935 (o prawie 8 tys. mniej niż miesiąc wcześniej i o prawie 15 tys. mniej niż rok wcześniej), „Tygodnik Powszechny” – 20 732 (o prawie 2 tys. więcej niż miesiąc wcześniej i o prawie 1 tys. więcej niż rok wcześniej), „Przegląd” – 17 069 17 547 (minimalnie więcej niż miesiąc wcześniej i o prawie 3 tys. mniej niż rok wcześniej).

ZKDP podał też dane odnośnie sprzedaży tygodnika „Angora” zamieszczającego przedruki z prasy polskiej. Zgodnie z nimi „Angora” sprzedała w kwietniu 2015 r. 284.968 egzemplarzy (o ponad 7 tys. mniej niż miesiąc wcześniej i o prawie 13 tys. mniej niż rok wcześniej).

Autorstwo: Piotr Szumlewicz
Źródło: Lewica.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
davidoski
Użytkownik

Na początku XX wieku spadała sprzedaż dyliżansów ze względu na rozwój motoryzacji. Podobnie spada sprzedaż czasopism drukowanych ze względu na rozwój internetu.

kudlaty72
Użytkownik
kudlaty72

A kto jest właścicielem tych tygodników…………..?

che
Użytkownik
che

Czyli spadek jednostajnie przyspieszony, można wyliczyć, że za 5-8 lat ten jednostronny przekaz, kształtowniki opinii znikną..

Potrzebujemy Twojej pomocy!

 
Wyczerpują się środki na działalność Naszego Portalu. W tym miesiącu pomoc finansowa zmalała i istnieje zagrożenie zbiórki na działalność w sierpniu. Dlatego prosimy wszystkich dobrych i szczodrych ludzi, dla których los Naszego Portalu nie jest obojętny, ponieważ go cenią za kulturę słowa oraz wzbogacenie ich wiedzy i życia, o pomoc w szczęśliwym ukończeniu zbiórki na działalność nadchodzącym miesiącu. Aby zapewnić Naszemu Portalowi stabilność w przyszłości, zachęcamy również do dołączania do elitarnej, stałej grupy wspierających. Zostań naszym sponsorem! Nie pozwól aby portal „Wolne Media” zawiesił działalność! Ważny jest każdy grosik! Czy nam pomożesz?

Nasze konto bankowe TUTAJ – Konto PayPala TUTAJ