Spadek sprzedaży największych dzienników

Opublikowano: 11.07.2015 | Kategorie: Media, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 6

Związek Kontroli Dystrybucji Prasy podał dane na temat sprzedaży polskich dzienników w maju bieżącego roku.

Pierwsze miejsce zajmuje „Fakt”, którego sprzedaż w maju 2015 r. wyniosła 305 990 egzemplarzy, czyli o prawie 23 tys. mniej niż w kwietniu 2015 r. i o prawie 9 tys. mniej niż w maju 2014 r.

Sprzedaż zajmującej drugie miejsce w rankingu „Gazety Wyborczej” wyniosła w maju 2015 r. 155.643 egzemplarzy, czyli o prawie 11 tys. mniej niż miesiąc wcześniej i o prawie 15 tys. mniej niż rok wcześniej.

Na trzecim miejscu jest „Super Express”, który w maju 2015 r. zanotował sprzedaż na poziomie 143 992 egzemplarzy, czyli o ponad 8 tys. mniej niż miesiąc wcześniej i o prawie 7 tys. mniej niż rok wcześniej.

Na czwartym miejscu jest „Rzeczpospolita” – 56 305 (minimalnie więcej niż miesiąc wcześniej i minimalnie więcej niż rok wcześniej).

Dalsze miejsca zajmują: „Dziennik Gazeta Prawna” – 46 894 (o ponad 3 tys. więcej niż miesiąc wcześniej i minimalnie mniej niż rok wcześniej), „Przegląd Sportowy” – 29 713 (minimalnie mniej niż miesiąc wcześniej i o ponad 3 tys. mniej niż rok wcześniej), „Gazeta Polska Codziennie” – 19 949 (o 1,5 tys. więcej niż miesiąc wcześniej i minimalnie mniej niż rok wcześniej), „Puls Biznesu” – 10 600 (minimalnie mniej niż miesiąc wcześniej i minimalnie mniej niż rok wcześniej), „Parkiet. Gazeta Giełdy” – 4925 (minimalnie mniej niż miesiąc wcześniej i minimalnie więcej niż rok wcześniej).

Autorstwo: Piotr Szumlewicz
Źródło: Lewica.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Widun
Użytkownik
Widun

W niektorych przypadkach ta sprzedaż spada jednak i tak za wolno

eLJot
Użytkownik

Czytelnicy odpływają do internetu. Bardziej interesujące jest jak wygląda profil źródeł informacji po zmianie formy z papierowej na elektroniczną.