Spadek liczby aktów antysemickich w 2013 r.

Opublikowano: 05.03.2014 | Kategorie: Prawo, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 544

Dane za 2013 rok, wskazują na spadek ilości czynów na tle „antysemickich”, do których dochodzi we Francji. Środowiska żydowskie w tym kraju obawiają się jednak, że w związku w wyborami do Parlamentu Europejskiego i działaniami komika Dieudonne’a, rok 2014 może być gorszy.

W stosunku do 2012 roku, w ubiegłym roku liczba wydarzeń na tle „antysemickim”, spadła o prawie 31%. Porównując dane z 2011 roku, liczba aktów tego typu wzrosła jednak o 9%, a impulsem były morderstwa popełniane przez Mohameda Meraha, na przedstawicielach społeczności żydowskiej we Francji. Ogółem w 2013 roku zidentyfikowano 423 akty „antysemickie”, z czego 49 miało charakter przemocy, 52 to akty wandalizmu, a 3 to próby zabójstw. Przedstawiciel Rady Instytucji Żydowskich we Francji, Roger Cukierman, uważa jednak, że pierwsze tygodnie 2014 roku, mogą napawać niepokojem, przede wszystkim z powodu występów kontrowersyjnego komika Dieudonne’a. Choć jego występy były zakazywane, przez co zrezygnował ze swojego głównego spektaklu, ograniczenie wolności słowa pod naciskiem środowisk żydowskich, spowodowało wzrost niechęci wobec nich.

„Specjaliści od antysemityzmu” uważają, że to jedyny pogląd, który stale się odnawia. W ostatnich latach, miał przede wszystkim powrócić temat odpowiedzialności Żydów za handel niewolnikami i los czarnoskórych. Pogląd ten ma przyczyniać się przede wszystkim do rozwoju „antysemityzmu”, wśród imigrantów pochodzących z Afryki Subsaharyjskiej czy Karaibów. Wspomniana Rada Instytucji Żydowskich we Francji, domaga się podjęcia działań przez rząd, który miałby nadzorować powstanie programów profilaktyki i edukacji, w zakresie przeciwdziałania „antysemityzmowi”.

Na podstawie: lefigaro.fr
Źródło: Autonom


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.