Spadek aktywności słonecznej wywoła zlodowacenie

Opublikowano: 03.05.2013 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Wiadomości z wszechświata

Liczba wyświetleń: 2

Oprócz jedenastoletniego cyklu aktywności słonecznej, który trudno obecnie nazwać regularnym, Słońce podlega innym większym cyklom. Na przestrzeni kilkuset lat obserwacji gwiazdy trudno jest je wszystkie poznać, ale rosyjscy naukowcy twierdzą, że mamy aż nadto poszlak, które wskazują na to, że nadchodzi trwający około 200 lat okres znacznego uspokojenia naszej gwiazdy.

Ostatni raz zjawisko to zaobserwowano między 1650 i 1850 rokiem. Obecnie ten okres globalnego ochłodzenia jest nazywany “małą epoką lodowcową. Naukowcy z Obserwatorium Pułkowo w Sankt Petersburgu twierdzą, że nadchodzące ochłodzenie może się rozpocząć między 2030 i 2040. Ich zdaniem nie będzie to tak dotkliwe, jak ostatnim razem, gdy regularnie zamarzał Bałtyk umożliwiając podróże saniami z Rzeczpospolitej do Szwecji.

Według członka Rosyjskiej Akademii Nauk Władimira Kotlyakova, nie ma powodu, by sądzić, że globalne ocieplenie będzie trwało do końca tego wieku. Działalność człowieka i emisje przemysłowe mają z pewnością pewien wpływ na środowisko, ale znacznie mniej istotny niż inne siły natury. Skoro jednak oczekujemy poważnego ochłodzenia to może zamiast zażynać własny przemysł trzeba zadbać o zbawienny w takich okolicznościach efekt cieplarniany?

Źródło: Zmiany na Ziemi

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o