Spada średnia długość życia, rośnie liczba zgonów

Opublikowano: 15.11.2019 | Kategorie: Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1149

Najnowszy raport pokazuje, że średnia długość życia w Wielkiej Brytanii spada wraz ze wzrostem liczby zgonów, problem ten dotyczy głównie uboższych regionów Wielkiej Brytanii.

Według raportu naukowców z London School of Economics, średnia długość życia spadła do poziomu sprzed 16 lat, a jednym z czynników mających wpływ na tą sytuację są pogłębiające się nierówności społeczne, które prowadzą do wzrostu liczby ofiar śmiertelnych.

Analiza danych dotyczących śmiertelności ujawniła, że na chwile obecną Wielka Brytania nie jest w stanie zmniejszyć liczby zgonów, których można uniknąć – chodzi o śmierć wskutek zatrucia, spożywania alkoholu czy samobójstwa, które dotyczą przede wszystkim osób między 20 a 50 rokiem życia.

Niepokojąco rośnie też liczba zgonów wśród młodych ludzi. W Szkocji co roku wskutek zazywania narkotyków umiera więcej osób niż w USA.

Badanie wykazało również, że kobiety mieszkające w najbardziej potrzebujących regionach Wielkiej Brytanii żyją o siedem lat krócej niż mieszkanki bogatszych części UK. A średnia długość życia kobiet w Wielkiej Brytanii, wynosząca 83 lata, jest jedną z najniższych wśród krajów Europy.

The Health Foundation zwraca uwagę, że problem należy rozwiązać systemowo, nie chodzi jedynie o opiekę zdrowotną, ale także o edukację, gwarancję zatrudnienia, poprawę warunków mieszkaniowych.”Dane dotyczące umieralności są złożone i potrzebujemy niezależnego spojrzenia nie tylko na to, jak długo ludzie żyją, ale także dlaczego umierają. Powinno to stanowić priorytet dla rządu, aby jego ustalenia mogły jak najszybciej wpłynąć na politykę lokalną i krajową”, powiedział Jo Bibby, dyrektor fundacji.

Źródło: Cooltura24.co.uk


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

 1. gajowy 15.11.2019 14:52

  1. Niedobór witamin i minerałów.
  Naczelne w dziczy jedzą około 10x więcej witamin i minerałów niż człowiek na diecie
  “zachodniej”.
  2. Faktyczna promocja alkoholu.
  Walka z narkotykami przeslania fakt że to alkohol jest jedną z najgorszych używek.
  3. Straszenie Słońcem, ekspozycją na UV.
  Większość ludzi ma niedobór witmimy D nawet w środku lata.
  4. Promocja farmaceutyków (leków).

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.