SpaceX straciła kontakt z 3 satelitami

Opublikowano: 01.07.2019 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości z wszechświata

Liczba wyświetleń: 1090

57 satelitów, jakie firma Elona Muska wystrzeliła w maju działa bez zarzutu. Utracony został kontakt z trzema obiektami – poinformował „Business Insider”, powołując się na oświadczenie SpaceX. Satelity mają w przyszłości dostarczać niedrogi internet każdemu mieszkańcowi Ziemi.

Obiekty utraciły kontakt z Ziemią i przestały funkcjonować. Obniżą swój pułap i spłoną w atmosferze. Ten sam los spotka niedługo jeszcze 2 wciąż działające urządzenia, które wykonają manewr deorbitacyjny.

Firma Elona Muska przystąpiła do realizacji projektu Starlink w ubiegłym miesiącu. 23 maja pierwszych 60 satelitów zostało umieszczonych w kosmosie za pomocą rakiety Falcon 9. Finalnie SpaceX planuje umieścić 12 tysięcy obiektów na niskiej orbicie okołoziemskiej.

Do 2024 r. 4425 satelitów ma znaleźć się na wysokości od 1,1 tys. do ponad 1,3 tys. km, a 7,5 tys. satelitów na dużo niższych orbitach, od 336 km do 345 km nad powierzchnią Ziemi. Te na wyższych orbitach będą korzystać z częstotliwości Ka i Ku, a na niższych – z pasma V.

Projekt Starlink niepokoi naukowców, którzy zwracają uwagę na dużą ilość nowych potencjalnych śmieci kosmicznych, które mogą w przyszłości znacznie utrudnić loty w kosmos. Utrudnione mogą być także obserwacje odległych zakątków wszechświata.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. piokas 04.07.2019 03:17

    “Satelity mają w przyszłości dostarczać niedrogi internet każdemu mieszkańcowi Ziemi.”

    5G wymaga właśnie ogromnej ilości satelit. Ten Musk to też niezły gagatek z CABAL.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.