Soros utworzy uczelnię do walki z nacjonalizmem

Opublikowano: 11.04.2020 | Kategorie: Edukacja, Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1374

Miliarder George Soros powiedział, że przeznaczy 1 miliard dolarów na uruchomienie specjalnego uniwersytetu przeznaczonego do zwalczania rządów autorytarnych, zmian klimatu i nacjonalizmu. Spekulant walutowy nazywa je wyzwaniami, które zagrażają przetrwaniu naszej cywilizacji.

89-latek ogłosił swój projekt jeszcze w styczniu na Światowym Forum Ekonomicznym w Davos w Szwajcarii. Open Society University Network oferuje międzynarodową platformę do nauczania i badań. Uniwersytet powstanie dzięki partnerstwu wspieranego przez Soros uniwersytetu środkowoeuropejskiego i Bard College. „Jako długofalowa strategia, nasza najlepsza nadzieja polega na dostępie do wysokiej jakości edukacji, w szczególności edukacji, która wzmacnia autonomię jednostki poprzez kultywowanie krytycznego myślenia i podkreślanie wolności akademickiej” – powiedział Soros.

W swoim przemówieniu i sesji pytań i odpowiedzi Soros omówił szeroki zakres zagadnień, w tym „przegrzaną” gospodarkę USA, dominację Facebooka i autokratyczną władzę Xi Jinpinga, Narendry Modi, Jaira Bolsonaro i Donalda Trumpa, którego nazwał „oszustem i najwyższym narcyzem”. Soros poruszał te tematy w poprzednich przemówieniach Davos. W ubiegłym roku filantrop ostrzegł przed „śmiertelnym niebezpieczeństwem” wykorzystywania przez Chiny sztucznej inteligencji do represji wobec swoich obywateli pod przywództwem Xi Jinpinga, którego nazwał najniebezpieczniejszym przeciwnikiem demokracji.

Skrytykował on również firmy z branży mediów społecznościowych, w tym Facebooka i Google, mówiąc, że należy je uregulować. W zeszłym roku porównał je do firm hazardowych, które sprzyjają uzależnieniu wśród użytkowników i wykorzystują kontrolowane przez siebie dane do własnych celów.

Na potrzeby swojego nowego projektu, Soros zamknął fundusz hedgingowy i przekształcił firmę w biuro rodzinne. Za 25 miliardów dolarów Soros Fund Management zarządza obecnie głównie pieniędzmi dla Open Society Foundations, światowej sieci think tanków realizujących agendę Sorosa.

Autorstwo: M@tis
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 6, średnia ocena: 2,50 (max 5)
Loading...

TAGI:

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Alf
Użytkownik
Alf

Soros i dobroczynność, to tak jak Arabia Saudyjska i demokracja.

majkel
Użytkownik
majkel

Spekulant-dyktator. Bo on chce, żeby świat wyglądał tak jak jemu się podoba. Hitler i Stalin też chcieli urządzić Świat po swojemu. Wyjątkowo obrzydliwe i nieludzkie zachowanie

Piron
Użytkownik
Piron

Cytat:

“Skrytykował on również firmy z branży mediów społecznościowych, w tym Facebooka i Google, mówiąc, że należy je uregulować. W zeszłym roku porównał je do firm hazardowych, które sprzyjają uzależnieniu wśród użytkowników i wykorzystują kontrolowane przez siebie dane do własnych celów.”

Alem się uśmiał, spekulant giełdowy posądza innych (spekulantów informacji) o hazard :D (jedni i drudzy to gorszy sfołocz od największego hazardzisty). Hipokryzja i dwulicowość tych ludzi z biegiem czasu stają się śmiesznie oczywiste i przewidywalne.