Soros na Łotwie niemile widziany?

Opublikowano: 12.09.2016 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 588

Burmistrz Windawy i jeden z najbardziej wpływowych polityków na Łotwie Aivars Lembergs zaproponował, by zakazać amerykańskiemu miliarderowi George’owi Sorosowi wjazdu do kraju i nałożyć embargo na jego organizacje za „antypaństwową” działalność. A mianowicie za propagandę przyjmowania uchodźców.

Lembergs twierdzi, że w internecie pojawiła się informacja, że finansista wydaje setki tysięcy euro, by spopularyzować ideę przyjmowania uchodźców. “Soros finansuje propagandę przyjmowania uchodźców. Na Łotwie ma organizacje Delna i Providus. Zawsze mówiłem, że są to bezspornie antypaństwowe organizacje. Propaganda przyjmowania uchodźców, która w konsekwencji doprowadziła do socjalnych i gospodarczych problemów oraz stworzyła zagrożenie dla bezpieczeństwa, jest antypaństwową działalnością” – podkreślił polityk.

I dodał: „Uważam, że na Łotwie należy zakazać możliwości korzystania z pieniędzy Sorosa, zakazać działalności organizacji, które uczestniczą w tego rodzaju kampaniach, bo zagraża to bezpieczeństwu narodowemu. George’a Sorosa należy na Łotwie wyjąć spod prawa, należy zakazać mu wjazdu do kraju, jak zakazano rosyjskim piosenkarzom. Należy go przyrównać do rosyjskich piosenkarzy”.

Lembergs podkreślił, że jakiś czas temu na Łotwie już odbywały się kampanie na rzecz popularyzacji procesu przyjmowania uchodźców. “Półtora roku temu na Łotwie bardzo aktywnie propagowano przyjmowanie uchodźców. Tę propagandę przeprowadzały kontrolowane przez Sorosa organizacje i „sorosiści” w partiach politycznych. Najwięcej „sorosistów jest w partii Jedność. Apeluję do łotewskiego rządu, przede wszystkim do ministra spraw zagranicznych, o ogłoszenie Georga Sorosa persona non grata w interesach bezpieczeństwa narodowego Łotwy” – podkreślił polityk.

Aivars Lembergs — jeden z najbogatszych Łotyszów — jest burmistrzem Windawy oraz wpływowym politykiem.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

  1. agama 12.09.2016 13:46

    Hehe a niech gonią go w buraki

  2. luzak1977 12.09.2016 18:30

    Miejmy nadzieję, że mu się uda. Oby nie znaleźli innego wyjścia. Zawsze może znaleźć się seryjny samobójca, różowa rewolucja lub inna franca.

  3. Prometeusz 13.09.2016 00:59

    Ojoooj… Ajaaaj, aj-waj! No na Lotwie demokracja jest chyba na prawde zagrozona…!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.