Soros inwestuje w „Rzeczpospolitą”

Opublikowano: 28.11.2021 | Kategorie: Media, Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1855

Fundusz związany z amerykańsko-żydowskim finansistą Georgem Sorosem zainwestował w polską prasę. Zakupił on mianowicie 40 procent udziałów w Gremi Media, czyli w spółkę wydającą między innymi dziennik „Rzeczpospolita”. Wcześniej Media Development Investment Fund przejął jedną dziesiątą akcji właściciela „Gazety Wyborczej”.

Spółka giełdowa KCI poinformowała o niewiążącym porozumieniu zawartym z holenderską spółką Pluralis. Przewiduje ono wykupienie przez nią akcji stanowiących blisko 40 proc. kapitału zakładowego i 37,6 proc. głosów na walnym zgromadzeniu firmy Gremi Media. Jednocześnie możliwość sprzedaży wspomnianych akcji nie oznacza końca „działań związanych z przeglądem opcji strategicznych.

Wspomniane wyżej Pluralis jest podmiotem należącym do Media Development Investment Fund (MDIF), belgijskiej firmy medialnej Mediahuis i King Baudouin Foundation, czyli spółek zajmujących się szeroko pojętym rynkiem medialnym. Przede wszystkim MDIF jest funduszem wspieranym przez niesławnego Sorosa. Pięć lat temu kupił on zresztą prawie 10 proc. akcji Agory, a więc wydawcy „Gazety Wyborczej”.

Porozumienie z funduszem amerykańsko-żydowskiego miliardera zachwala Grzegorz Hajdarowicz, właściciel Gremi Media wydającego między innymi dzienniki „Rzeczpospolita” i „Parkiet”. Twierdzi on, że oferty ze strony polskiego kapitału były niezadowalające, zaś dodatkowo musiał się on mierzyć z próbą wrogiego przejęcia.

Hajdarowicz wciąż utrzyma pakiet kontrolny w zarządzanej przez siebie spółce. Jednocześnie zachwala on jednak swojego nowego inwestora. Dzięki niemu gazety i portale należące do Gremi Media mają zachować swoją dotychczasową linię ideologiczną. Tym samym mają być zorientowane na „obronę wolnego rynku, ochronę prywatnej własności, poszanowanie praw człowieka i obywatela w rozumieniu zachodnio-europejskim, wspieranie polskiego członkostwa w Unii Europejskiej i NATO”.

Na podstawie: WirtualneMedia.pl, Press.pl
Źródło: Autonom.pl


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4 komentarze

 1. hanz3335 28.11.2021 10:04

  No i będą komentarze żę dzieci rodzą się ze związku samych samców albo samic a hetero to zboczeńcy.

 2. Irfy 28.11.2021 11:07

  @hanz3335
  Nic nie będzie. W “Rzepie” możesz komentować wyłącznie za pośrednictwem FB, w związku z czym komentarzy jest tam o wiele mniej, niż nawet na stronie “Wolnych Mediów”. A zasięg Rzeczpospolitej jest jednak znacznie większy. Innymi słowy, tam się nie komentuje. W czasach, kiedy część zawartości była tam jeszcze bezpłatna, pod “najgorętszymi” tematami widziałem maksymalnie 10 komentarzy.

  Co prowadzi nas do kolejnej sprawy. Żeby w ogóle przeczytać tam jakiś artykuł, to musisz tam wykupić co najmniej miesięczną subskrypcję. Jak zaczną się zmieniać w ordynarną tubę “progresywistów”, to ich Soros z kumplami będą musieli w całości finansować. Choćby dlatego, że odejdzie większość sensownych dziennikarzy. Do tego na dwa “Gazwyby” na rynku miejsca już nie ma. Już sobie zrobili “OKO Press” i muszą do tego ostro dopłacać 🙂

 3. Gats 12.01.2022 10:16

  Najpierw dorzucil do GW ale zobaczyl ze Michnik to kompromitacja i Agora tonie
  to teraz czas na “nowoczesną” Rzepę, nic z tego nie bedzie, niech zabiera swoje
  śmierdzące dolary i won z Polski.

 4. Gats 12.01.2022 10:21

  “Tym samym mają być zorientowane na „obronę wolnego rynku, ochronę prywatnej własności, poszanowanie praw człowieka i obywatela w rozumieniu zachodnio-europejskim, wspieranie polskiego członkostwa w Unii Europejskiej i NATO”
  Ale brednie, kto w to dzisiaj jeszcze wierzy ?!?
  To bedzie zwykla tuba lewacka, beda wspierac LGBT i reszte zboczencow.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.