Soros finansuje referendum ws. Ukrainy w Holandii

Opublikowano: 29.01.2016 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 525

Do kampanii przeciwko referendum w Holandii w sprawie odmowy ratyfikowania umowy stowarzyszeniowej między Ukrainą a Unią Europejską przyłączył się George Soros.

6 kwietnia w Holandii odbędzie się ogólnokrajowe referendum, zainicjowane przez organizację Geen Peil. Jego celem jest uzyskanie odpowiedzi, czy Holendrzy zgadzają się na ratyfikowanie umowy stowarzyszeniowej między Ukrainą a Unią Europejską.

Jak poinformowała holenderska telewizja NOS, amerykański miliarder George Soros już wydał 200 tys. euro na działalność agitacyjną na rzecz ratyfikowania umowy UE-Ukraina. Przedstawiciel holenderskiej organizacji „Głosuj na Holandię”, która opowiada się za ratyfikacją umowy z Ukrainą, Joshua Livestro oficjalnie potwierdził otrzymanie pieniędzy od fundacji Sorosa „Otwarte społeczeństwo”, o czym poinformowała agencja informacyjna Regnum.ru.

Po pojawieniu się informacji o wydzieleniu przez fundację Sorosa środków na kampanię reklamową na rzecz poparcia umowy holenderski dziennikarz i politolog David Jan Godfroid w następujący sposób skomentował sytuację: „Teraz nie tylko Rosja, ale i wszyscy widzimy, że Amerykanin Soros ma swoje określone interesy polityczne co do wyniku referendum”.

Zgodnie z obowiązującym europejskim ustawodawstwem umowa z państwem niebędącym państwem członkowskim Unii Europejskiej powinna być ratyfikowana przez wszystkie 28 krajów unijnych. Jeśli Holendrzy nie zatwierdzą tej umowy, politycy nie mogą ignorować woli narodu, a odmówienie ratyfikacji doprowadzi do kryzysu politycznego wewnątrz Wspólnoty.

W związku z tym, pomimo wcześniej ogłoszonej decyzji holenderskich polityków, że nie będą wtrącać się w przygotowania do referendum, od początku roku w zachodnich mediach stale pojawiają się wywiady, w których władze Holandii spekulują, ile Moskwa zapłaciła organizatorom plebiscytu — organizacji Geen Peil.

Po takich oskarżeniach pod adresem inicjatorów głosowania lider organizacji „Forum Demokratyczne”, należącej do Green Peil, Thierry Bode złożył wyjaśnienia. Podkreślił, że Green Peil nie jest mało znaną organizacją i już w 2005 roku zablokowała ona na referendum europejską konstytucję. Ponadto organizacja w ciągu 6 tygodni zgromadziła 425 tys. podpisów, co świadczy o tym, że Holendrzy są poważnie zaniepokojeni tym, w jaki sposób politycy podejmują ważne decyzje dotyczące porządku na zewnętrznych granicach Europy. „I tak, chętnie chcielibyśmy dostać na agitację choć parę groszy od Kremla, ale na razie nie doczekaliśmy się” – dodał Thierry Bode.

Lider Green Peil Bart Nyman zaapelował do mediów, by przestały rozpowszechniać plotki o ewentualnych związkach jego organizacji z Rosją. “Kiedy pieniądze na wsparcie polityków pochodzą z funduszy Izraela, Ameryki, Niemiec, jest to normalnie przyjmowane. A w przypadku Rosji, jeśli by dała pieniądze, z jakiś powodów wszyscy byliby zdegustowani” – podkreślił Nyman.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4 komentarze

 1. Poeta 29.01.2016 09:54

  Krótko mówiąc, widać w czyim interesie jest wejście Ukrainy do UE.

 2. Anna Teresa 29.01.2016 13:11

  Nie bez powodu sfinansował ” dymokrację ” majdan na Ukrainie

 3. Szaman 29.01.2016 19:40

  Za powrotem banderowców też pewno stoi. W końcu nie było by dobrze gdyby Ukraina przypadkiem opowiedziała się za Polską a już na pewno nie było by dobrze gdyby była polskim rynkiem zbytu 😛

 4. argos1 30.01.2016 09:23

  Polacy byli, są i będą potrzebni Ukraińcom – jako dawcy narządów wewnętrznych(!), które to Ukraińcy będą mogli dalej przehandlować za $ ludziom czekającym na transplantacje z bogatych elit Nowego Światowego Porządku.
  I tyle!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.