Sonda NASA sfotografowała „twarz niedźwiedzia” na Marsie

Opublikowano: 29.01.2023 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości z wszechświata

Liczba wyświetleń: 2729

Według strony internetowej Uniwersytetu Arizony sonda Mars Reconnaissance Orbiter sfotografowała fragment reliefu przypominający twarz niedźwiedzia na powierzchni Czerwonej Planety.

Zdjęcie wykonano 12 grudnia za pomocą używanej przez uczelnię kamery HiRISE o wysokiej rozdzielczości, umieszczonej na pokładzie sondy NASA. Wypukłe fałdy przypominające pysk zwierzęcia mogą powstać w wyniku aktywności wulkanicznej lub przepływów błota.

Średnica marsjańskiego „pyska niedźwiedzia” wynosi około dwóch kilometrów.

To nie pierwszy raz, gdy na Marsie zauważono dziwną twarz. W 2002 r. pojawiły się informacje o kształcie twarzy na Marsie, który został zauważony przez sondę Mars Global Surveyor. Twarz z obszaru Cydonia na Marsie to jedna z wielu naturalnych formacji skalnych na planecie, która jednak wywołała wiele spekulacji i teorii spiskowych.

Wiele osób twierdzi, że jest to sztuczny obiekt, który mógł być stworzony przez obcą cywilizację. Jednak po dalszych badaniach przez sondy kosmiczne, takie jak Mars Reconnaissance Orbiter, udowodniono, że jest to po prostu naturalna formacja skalna. Obecnie nie ma żadnych naukowych dowodów na obecność jakiejkolwiek formy życia na Marsie, w tym na obecność sztucznych struktur.

Zjawisko, które odpowiada za odnajdowanie takich „twarzy” to pareidolia, czyli zjawisko percepcji, w którym mózg interpretuje abstrakcyjne lub nieznaczące bodźce jako coś znajomego i wyraźnego.

Źródło: InneMedium.pl

14

TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. Aaron Schwarzkopf 04.02.2023 16:13

    Wygląda mi to na niezbyt wysokich lotów dowcip.

  2. agama 05.02.2023 21:53

    przecież to ptak

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.