Somalijczyk zadźgał konserwatywnego posła

Opublikowano: 17.10.2021 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1801

Poseł brytyjskiej Partii Konserwatywnej David Amess został w piątek zadźgany nożem podczas swojego poselskiego dyżuru. Tamtejsze media ujawniły, że sprawcą ataku jest Somalijczyk z brytyjskim paszportem. Ali Harbi Ali był wcześniej objęty państwowym programem mającym powstrzymywać ludzi przed staniem się terrorystami.

Amess był parlamentarzystą od 1983 roku. W piątek pojawił się na dyżurze poselskim w jednym ze swoich biur w Leigh-on-Sea w hrabstwie Essex. Jednym z interesantów okazał się 25-letni mężczyzna, który wielokrotnie dźgnął Amessa nożem. Parlamentarzysta Torysów został przewieziony do szpitala, ale lekarzom nie udało się go uratować.

Brytyjskie media informują, że sprawcą ataku jest Ali Harbi Ali, Somalijczyk posiadający paszport Wielkiej Brytanii. Muzułmanin co prawda nie był dotąd notowany przez policję, lecz był objęty państwowym programem zwalczającym radykalizację. Jest on przeznaczony dla osób, u których zachodzi podejrzenie możliwości przeprowadzenia ataku terrorystycznego lub wspierania terroryzmu.

Policja prowadzi śledztwo w sprawie zabójstwa Amessa, dlatego już na samym jego początku przyjęto założenie, że atak ze strony Somalijczyka był „motywowany islamskim ekstremizmem”. Zabójca najprawdopodobniej działał sam, natomiast policja sprawdza w jaki sposób został on zradykalizowany.

Scotland Yard przeprowadził przeszukanie w domu ojca terrorysty, którym okazał się być były doradca premiera Somalii. W rozmowie z mediami stwierdził, że wizyta antyterrorystów była dla niego „traumatycznym przeżyciem”.

Na podstawie: Standard.co.uk, DailyMail.co.uk
Źródło: Autonom.pl


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.