Somalijczycy i Arabowie próbowali dostać się do kobiet z Ukrainy

Opublikowano: 22.03.2022 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1506

Szwedzkie radio państwowe informuje o strachu ukraińskich uchodźców przed mężczyznami z Afryki i Bliskiego Wschodu. W ubiegłym tygodniu afrykańscy mężczyźni kilkukrotnie próbowali dostać się do ośrodka w Örebro, dlatego przebywające w nim kobiety z Ukrainy nie czuję się bezpiecznie i rozważają powrót do swojego kraju.

Sveriges Radio opublikowało rozmowę z jedną z obywatelek Ukrainy, które w ostatnich tygodniach opuściły swój kraj z powodu wojny i zostały przetransportowane do Szwecji. Twierdzi ona, że wcale nie czuje się bezpieczniej niż w swoim kraju, bo w ubiegłym tygodniu mężczyźni afrykańskiego pochodzenia mieli próbować dostać się do jednego z hosteli przyjmujących Ukraińców.

Przebywają w nim praktycznie tylko Ukrainki ze swoimi dziećmi. W ciągu jednej nocy Somalijczycy dwukrotnie próbowali wejść do wspomnianego obiektu znajdującego się w mieście Örebro. Wpierw dwóch z nich dobijało się do drzwi, twierdząc jednocześnie, że w hostelu znajduje się ich znajomy. Jedna z Ukrainek przekonywała ich jednak, iż jest on zajmowany tylko przez ukraińskich uchodźców.

Niedługo potem przed hostelem pojawił się trzeci Somalijczyk, dlatego kobiety postanowiły ukryć się w swoich pokojach. Mężczyznom ostatecznie udało się dostać do obiektu, po czym próbowali sforsować drzwi do jednego z pokojów, w których znajdowała się Ukrainka z dwójką dzieci.

Zaledwie kilka godzin później pod hostelem znalazła się grupa Arabów. Wolontariusze opiekujący się Ukrainkami uniemożliwili im jednak dostanie się do ośrodka. Relacje uchodźców zostały później potwierdzone przez szwedzkich pracowników socjalnych. Zgłoszenia nie otrzymała jednak policja, bo Ukrainki nie są jeszcze oficjalnie zarejestrowane przez służby imigracyjne.

Media w Szwecji twierdzą, że kobiety są wystraszone, zwłaszcza po doniesieniach o brutalnym gwałcie na jednej z Ukrainek w Niemczech. Część z nich mimo ochrony hostelu nie ukrywa gotowości do powrotu do swojego kraju.

Na podstawie: Sverigesradio.se, Samnytt.se
Źródło: Autonom.pl

15

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

5 komentarzy

 1. nazizm to ideologia lewicowa 22.03.2022 15:56

  nie zrobily wczesniej rozpoznania i trafily do kraju opanowanego przez dzicz. a dzicz jak to dzicz, poczula won ryby i zleciala sie do zrodla.

 2. Baltazar Bombka 22.03.2022 19:59

  Żeby ryskie bomby były mniej straszne od szwedzkiego ubogacania kulturowego?

 3. MasaKalambura 22.03.2022 20:13

  Kobiet głównym zajęciem podczas wojny jest unikanie gwałtu. Z resztą nie tylko kobiet. Zawsze mnie zastanawiało kobiece poparcie dla działań wojennych. One są zawsze największą ich ofiarą. I dzieci.

 4. didaskalia 22.03.2022 23:36

  Błąd w tytule.

  “Ukrainki nie czuje się w Szwecji bezpiecznie.”

  Powinno byc że Ukrainki nie czują się w Szwecji bezpieczne.

 5. Admin WM 23.03.2022 10:10

  Nie jest to błąd, ale poprawię.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.