„Solidarność” zarzuca PiS-owi ubeckie metody

Opublikowano: 26.02.2020 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1113

Region NSZZ „Solidarność” Pomorza Zachodniego zdecydował się na zamrożenie wszelkich kontaktów z Prawem i Sprawiedliwością. Związkowcy zarzucają lokalnemu oddziałowi partii, że doprowadził on do rezygnacji szefa Narodowego Funduszu Zdrowia, który został zaszantażowany przyszłymi problemami ze znalezieniem pracy, co uznano za metody rodem z minionego systemu.

Dyrektor NFZ-u w Szczecinie, Dariusz Ruczyński, miał udać się w służbową delegację do Warszawy. Ostatecznie musiał jednak zawrócić, ponieważ przez telefon został poinformowany, że w stolicy województwa zachodniopomorskiego czeka na niego wiceszef Ministerstwa Zdrowia. Jednocześnie zmuszono go do rezygnacji, grożąc problemami ze znalezieniem następnej pracy jeśli nie ulegnie naciskom.

To nie spodobało się związkowcom z lokalnej „Solidarności”. Dzisiaj oflagowali oni miejscową siedzibę NFZ-u, natomiast przymuszenie Ruczyńskiego do rezygnacji porównali do metod stosowanych przez policję polityczną w czasach komunizmu.

„Solidarność” zdecydowała się więc zawiesić wszelkie kontakty z miejscowym PiS-em. Związek zarzuca mu zresztą inne przewinienia, czyli brak dofinansowania budowy nowej siedziby pogotowia ratunkowego oraz zwolnienia w jednej ze spółek kontaktowych. Zachodniopomorska „Solidarność” domaga się rozmów z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim w obecności prezesa związku, Piotra Dudy.

Na podstawie: Rmf24.pl, Gk24.pl
Źródło: Autonom.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 3, średnia ocena: 4,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o