„Solidarność” zarzuca PiS-owi ubeckie metody

Opublikowano: 26.02.2020 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1064

Region NSZZ „Solidarność” Pomorza Zachodniego zdecydował się na zamrożenie wszelkich kontaktów z Prawem i Sprawiedliwością. Związkowcy zarzucają lokalnemu oddziałowi partii, że doprowadził on do rezygnacji szefa Narodowego Funduszu Zdrowia, który został zaszantażowany przyszłymi problemami ze znalezieniem pracy, co uznano za metody rodem z minionego systemu.

Dyrektor NFZ-u w Szczecinie, Dariusz Ruczyński, miał udać się w służbową delegację do Warszawy. Ostatecznie musiał jednak zawrócić, ponieważ przez telefon został poinformowany, że w stolicy województwa zachodniopomorskiego czeka na niego wiceszef Ministerstwa Zdrowia. Jednocześnie zmuszono go do rezygnacji, grożąc problemami ze znalezieniem następnej pracy jeśli nie ulegnie naciskom.

To nie spodobało się związkowcom z lokalnej „Solidarności”. Dzisiaj oflagowali oni miejscową siedzibę NFZ-u, natomiast przymuszenie Ruczyńskiego do rezygnacji porównali do metod stosowanych przez policję polityczną w czasach komunizmu.

„Solidarność” zdecydowała się więc zawiesić wszelkie kontakty z miejscowym PiS-em. Związek zarzuca mu zresztą inne przewinienia, czyli brak dofinansowania budowy nowej siedziby pogotowia ratunkowego oraz zwolnienia w jednej ze spółek kontaktowych. Zachodniopomorska „Solidarność” domaga się rozmów z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim w obecności prezesa związku, Piotra Dudy.

Na podstawie: Rmf24.pl, Gk24.pl
Źródło: Autonom.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 3, średnia ocena: 4,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o