„Solidarność” wyjdzie na ulice

Opublikowano: 17.12.2018 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 2660

Przewodniczący NSZZ „Solidarność” Piotr Duda zapowiada, że związkowcy będą prowadzić dialog z władzą na ulicy, ponieważ od dłuższego czasu jedynie protesty są akceptowalną przez rząd Mateusza Morawieckiego formą dialogu społecznego. Szef największego polskiego związku zawodowego podkreśla, iż wśród jego postulatów znajdują się głównie podwyżki dla pracowników sfery budżetowej oraz podwyższenie kwoty wolnej od podatku.

W rozmowie z witryną „Tygodnika Solidarność” Duda mówi wprost, iż obecne stanowisko „Solidarności” odnośnie dialogu z rządem nie powinno nikogo dziwić, ponieważ już w czerwcu władze związku zagroziły protestami jeśli nie pójdą do góry wynagrodzenia w sferze budżetowej. Wówczas doszło zresztą do spotkania z Morawieckim, ale od momentu podpisania porozumienia z pielęgniarkami i położnymi rozmów właściwie nie ma i wszelkie sprawy wymuszane są poprzez demonstracje.

„Od dłuższego czasu na Radę Dialogu Społecznego nie przychodzą ministrowie, którzy są decyzyjni i są odpowiedzialni za swoje obszary. Tymczasem wystarczy kilkadziesiąt osób blokujących autostradę i w ciągu dwóch godzin minister się pojawia” – twierdzi Duda, zwracając też uwagę na nagminne łamanie przez rządzących przepisowych terminów konsultacji. Z tego powodu „Solidarność” zamierza w najbliższym czasie wyjść na ulice.

Związkowcy domagają się więc przede wszystkim podwyżek w sferze budżetowej, zwracając uwagę na dobrą kondycję gospodarki i państwowego budżetu. Ponadto „Solidarność” chce podwyższenia kwoty wolnej od podatku, waloryzacji progów dochodowych i wysokości zryczałtowanych kosztów uzyskania przychodu. Duda podkreślił przy tym, że w ciągu ostatnich trzech lat rządzący spełnili sporo postulatów pracowniczych i socjalnych.

Na podstawie: Tysol.pl
Źródło: Autonom.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. kopydlok 17.12.2018 22:36

    Najpierw przez 3 lata srali z PiSem w jeden kibel, a teraz będą protestować? Wiadomo, idą wybory. Po trzech latach, czas ruszyć w końcu tłuste dup.. z wygodnych i ciepłych foteli.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.