Solidarna Polska chce poszerzyć ustawę antykorupcyjną

Opublikowano: 04.12.2022 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1575

Chcemy rozszerzyć ten antykorupcyjny zakaz i przyjąć „Lex Chełstowski”. Po to, żeby marszałek woj. śląskiego, który jest wybierany w wyborach pośrednich, przez radnych, a także wszyscy inni marszałkowie, nie mogli zasiadać w radach nadzorczych — przekonuje poseł Janusz Kowalski z Solidarnej Polski.

Obecnie ustawowy zakaz zasiadania w radach nadzorczych państwowych spółek oraz spółek komunalnych z udziałem Skarbu Państwa mają wójtowie, burmistrzowie i prezydenci miast. „Solidarna Polska chce wprowadzić zakaz zasiadania w radach nadzorczych także dla członków zarządów województw” – poinformował na Twitterze wiceminister Janusz Kowalski.

Szczegóły zmian politycy Solidarnej Polski przedstawili na konferencji prasowej. „Chcemy rozszerzyć ten antykorupcyjny zakaz i przyjąć »Lex Chełstowski«. Po to, żeby marszałek woj. śląskiego, który jest wybierany w wyborach pośrednich, przez radnych, a także wszyscy inni marszałkowie, nie mogli zasiadać w radach nadzorczych. Powinni skupić się na pracy, mają godne wyposażenie. Kompromitująca jest sytuacja, w której Jakub Chełstowski ma ciepłą posadkę w Energetyce Cieplnej Opolszczyzny” – powiedział Kowalski.

Polityk Solidarnej Polski przypomniał o ujawnionych powiązaniach między samorządowcami. „Tak zwane stowarzyszenie samorządowe »Tak! dla Polski« to tak naprawdę stowarzyszenie dla swoich, a dla wszystkich innych podwyżki. […] Jesteśmy w Opolu, kojarzonym z aferami. Był już »lex Wiśniewski«, po tym, jak prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski, przyjaciel Trzaskowskiego, połasił się na dwa mieszkania w TBS. […] Dzisiaj Jakub Chełstowski, który przeszedł na ciemną stronę mocy, zasiada w Radzie Nadzorczej ECO. Nie ma na to naszej zgody, by Chełstowski miał cieplutką posadę w spółce miejskiej Opola, dzięki prezydentowi Wiśniewskiemu” – stwierdził.

Na podstawie: wPolityce.pl, youtube.com, Twitter.com
Źródło: MediaNarodowe.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.