Solidarna Polska apeluje do premiera ws. ETS

Opublikowano: 24.12.2022 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Gospodarka, Polityka, Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 2700

W piątek w siedzibie ministerstwa sprawiedliwości Zbigniew Ziobro wystąpił na konferencji prasowej wraz z politykami Solidarnej Polski – Januszem Kowalskim i Jackiem Ozdobą. Omówili oni kwestie związane z systemem ETS, który jest dla Polski dosyć kosztowny oraz wpływający na bezpieczeństwo energetyczne.

https://www.youtube.com/watch?v=O4x3uKBMRVc

„Polska gospodarka i wszyscy Polacy zapłacili bezpowrotnie kwotę 33 mld złotych w związku z funkcjonowaniem parapodatku Unii Europejskiej, systemu ETS, który trafnie nazywany jest haraczem nałożonym na Polskę. W efekcie każda polska czteroosobowa rodzina, licząc statystycznie, straciła 3,5 tys. złotych na rzecz tego europejskiego haraczu” – powiedział minister sprawiedliwości.

„Jak to się dzieje, że polskie rodziny, Polacy tracą te pieniądze? Otóż odbywa się to w ten sposób, że płacą znacznie wyższe rachunki za prąd i za ciepło, które są efektem opłat, jakie są nakładane na polskie przedsiębiorstwa przez ten unijny system. Polskie przedsiębiorstwa są zobowiązane do tego, aby kupować na giełdzie w Lipsku, w Londynie uprawnienia do emisji CO2 i za tym systemem kryje się ta dramatyczna forma ograbiania Polaków” – wyjaśnił Zbigniew Ziobro.

https://www.youtube.com/watch?v=SsbEVZv-Qwo

Zdaniem ministra Ziobry, Polski, jako państwa, nie stać na to, aby w dobie narastającego kryzysu energetycznego, wojny za naszą wschodnią granicą oraz drastycznego wzrostu cen i kosztów życia, które spadają na Polaków, godzić się na to, aby opłacać tego rodzaju europejski, unijny haracz.

„Przygotowaliśmy ustawę, która ma zwolnić Polaków z tego rodzaju obowiązków finansowych, kosztów. (…) Chcieliśmy zaapelować do pana premiera o poparcie dla ustawy przygotowanej przez Solidarną Polskę, przez pana ministra Jacka Ozdobę, której skutkiem będzie zawieszenie tego systemu, zawieszenie tego haraczu, zwolnienie Polaków z obowiązku płacenia tak znacznych sum na rzecz europejskiego systemu” – przekazał lider Solidarnej Polski.

Autorstwo: Krystian Rusiniak
Na podstawie: 300polityka.pl, DoRzeczy.pl, Twitter.com
Źródło: MediaNarodowe.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.