Sok z aronii zwalcza nawet 97% infekcji COVID-19!

Opublikowano: 18.11.2020 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 2595

Naukowcy z Instytutu Wirusologii Molekularnej, Uniwersytetu w Ulm w Niemczech, odkryli produkt ziołowy, który jest w stanie powstrzymać infekcję koronawirusem nawet w 97% przypadków. Wyniki ich badania, pojawiły się już w repozytorium cyfrowym bioRxiv. Okazało się, że tym cudownym remedium jest sok z aronii.

Podczas gdy brzmi to jak pseudonaukowe bzdury, wstępne badania dowodzą, że może on tłumić do 97% infekcji wirusem SARS-CoV-2 i niemal 100% infekcji wirusem grypy. Skuteczność wykazała również terapia zieloną herbatą i sokiem z granatów. Eksperci wyjaśniają, że soki owocowe a także zielona herbata, są w stanie osłabić wirusy dzięki stworzonemu przez nie kwaśnemu środowisku i polifenolom roślinnym.

Nowe ustalenia, wymagają jeszcze weryfikacji ze strony badań innych zespołów badawczych. Jest to jednak kolejny przykład nowych trendów obserwowanych obecnie w medycynie. Jeszcze we wrześniu, WHO zatwierdziła protokół III fazy badań klinicznych z wykorzystaniem afrykańskich leków ziołowych jako potencjalnych metod leczenia koronawirusa i innych współczesnych chorób. Podobne badania z zastosowaniem ziołolecznictwa prowadzone są również w Azji, Europie, Ameryce Północnej i Południowej.

Jeszcze kilka miesięcy temu, Madagaskar postanowił walczyć z koronawirusem z pomocą herbaty na bazie bylicy rocznej (Artemisia annua) – rośliny o potwierdzonej skuteczności w leczeniu malarii. Co więcej, zaczęto sprzedawać „lek” do kilku innych krajów w Afryce. Początkowo, WHO głównie krytykowało działania rządu na Madagaskarze. Uznawano je za bezskuteczne, a w najgorszym przypadku niebezpieczne. Zmiana podejścia naukowców, wynika z tego, że wbrew wstępnym szacunkom, ilość zgonów wywoływanych przez SARS-CoV 2 w Afryce jest mniejsza niż na innych kontynentach.

Autorstwo: [email protected]
Na podstawie: Afro.WHO, bioRxiv.org
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.