Sojusznicy Turcji zmuszają Jazydów do islamu

Opublikowano: 20.04.2018 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata, Wierzenia

Liczba wyświetleń: 675

W zajętym przez wojska tureckie i ich islamistycznych sojuszników regionie Afrin w Syrii miejscowi Jazydzi zmuszani są do przechodzenia na islam.

Jazydzi byli mordowani w Iraku przez Państwo Islamskie jako niewierni a ich kobiety zamienianie w seksualne niewolnice prześladowani ale w kontrolowanym poprzednio przez Kurdów regionie Afrin żyli dotychczas spokojnie. Teraz ich świątynie zostały przez islamistów zburzone a ci, którzy nie uciekli, zapędzani są do meczetów i zmuszani do przejścia na islam pod groźbą śmierci.

W sprzymierzonych z Turcją oddziałach tzw. Wolnej Armii Syryjskiej (Free Syrian Army) służy wielu byłych terrorystów z syryjskich oddziałów Al Kaidy i Państwa Islamaskiego. Wspólnie z wojskami tureckimi opanowali oni enklawę Afrin, ponieważ Turcy twierdzili, że miejscowe oddziały Kurdyjskie YPG są powiązane z kurdyjską partyzantką PKK w Turcji, którą Turcja (i Unia Europejska) uznają za terrorystów.

Autorstwo: (g)
Na podstawie: Independent.co.uk
Źródło: Euroislam.pl


TAGI: , , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.