Socjaldemokraci chcą wyprzedać Chorwację

Opublikowano: 27.01.2013 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2

Socjaldemokratyczny rząd Chorwacji forsuje nową ustawę, pozwalającą na wyprzedanie niemal wszystkiego, łącznie z dobrami naturalnymi. Nowe przepisy znajdą się w Ustawie o strategicznych projektach inwestycyjnych.

Rząd Zorana Milanovića chce aby zagraniczni inwestorzy, oferujący co najmniej 150 milionów kun, mogli wykupywać chorwacką ziemię i dobra naturalne. Ustawa o strategicznych projektach inwestycyjnych, pozwoli socjaldemokratom wydawać koncesje na użytkowanie i sprzedawać grunty rolne, lasy państwowe, mienie morskie, złoża surowców mineralnych i źródła wody. Inwestor który będzie chciał uzyskać koncesję albo zakupić wspomniane aktywa, musi wyłożyć co najmniej 150 milionów kun (ponad 75 milionów złotych). Przy realizacji ustawy, nie będą brane pod uwagę inne przepisy, dotyczące przede wszystkim ochrony środowiska.

Przeciwnicy ustawy alarmują, że tym samym Chorwacja może zostać całkowicie wyprzedana, i przy jej obecnej sytuacji gospodarczej, uzależni się w jeszcze większym stopniu od zagranicy. Chorwacka Partia Chłopska (Hrvatska seljačka stranka) zwraca uwagę, że lewica w ostatnim czasie obcięła wydatki na rolnictwo i wieś, co negatywnie wpłynęło na sytuację materialną rolników, którzy przez nowe prawo mogą stracić swoje grunty i stać się tanią siłą roboczą.

Opracowanie: MM
Na podstawie: Dnevno, Večernji list
Źródło: Narodowcy

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Aaron Schwarzkopf
Użytkownik

Neokolonializm. Najsmutniejsze jest to, że nie ma na świecie (przynajmniej na razie) realnej siły, która mogłaby się temu procesowi przeciwstawić.

religiatoPCPdlaludu
Użytkownik
religiatoPCPdlaludu

Potencjalna realna siła dostała śmieciowe żarcie, seriale do obniżania IQ i lajki do klikania.
No to żre, ogląda i klika.

kudlaty72
Użytkownik
kudlaty72

Syjonistyczny Goliat ma trzy głowy,Ameryka,Europa i Azja.Współczesny Dawid natomiast jest zadłuzony,zbałamucony przez media,podtruty wszechobecną chemią i najnowszymi osiągnięciami medycyny,straszony niewidzialnym wrogiem w postaci wszelkiej masci terrorystów,którzy biegając po buszu lub odległej pustyni stwarzają realne zagrożenie jego rodzinie i demokracji ,w którą tak wierzy.Współczesny Dawid jest zagubiony,nie ma w nim ducha walki.

Roots Chant Rising
Użytkownik
Roots Chant Rising

Ciekawy artykuł, polecam gdyby Wam się smutno robiło z powodu Chorwacji;)

http://wrzodakz.nowyekran.pl/post/86415,zatrzymac-wyprzedaz