Film z sekcji zwłok kosmity z Roswell jest oszustwem

Opublikowano: 27.09.2017 | Kategorie: Nauka i technika, Paranauka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 370

To była jedna z najbardziej udanych mistyfikacji – film pokazujący „sekcję obcej istoty z Roswell” był zręczną mistyfikacją specjalisty od efektów specjalnych i jednocześnie rzeźbiarza Johna Humphreysa. Jak wyglądała cała inscenizacja opowiedział kilka dni temu Spyros Melaris cypryjski reżyser od lat mieszkający w Londynie.

W 1995 r. pokazany został film, który miał być „sekcją zwłok obcej istoty”. Miała być ona przeprowadzona w Roswell po słynnej katastrofie UFO w 1947. Dokument był poruszający ze względu na wyjątkową dbałość o szczegóły. Na przykład narzędzia chirurgiczne były nie tylko z epoki, ale nawet dokładnie takie, jakie stosowali w tamtych czasach patolodzy wojskowi. Film przedstawiający autopsję cudzoziemca przez “patologów rządowych” zaszokował świat miłośników teorii spiskowych i błyskawicznie stał się stałym elementem wszelkich „dokumentów o UFO”.

“Martwy obcy” w 17-minutowym filmie oglądanym przez miliony osób na całym świecie został stworzony (na zamówienie Melarisa) przez rzeźbiarza Johna Humphreysa, specjalisty od efektów specjalnych, który pracował min. nad efektami specjalnymi w filmie „Doctor Who”.

Autor mistyfikacji ujawnił, że narzędzia do „sekcji obcego” kompletował przez kilka lat w Stanach Zjednoczonych. Widocznymi na filmie „pracownikami tajnych służb” w rzeczywistości byli poprzebierani jego brat z dziewczyną, a wszystko było kręcone w londyńskim mieszkaniu.

Do modelu obcej istoty zostały wprowadzone podroby jelenia i krowy, które kupił w pobliskim sklepie. Zadbał także o to, aby całość nakręcić na oryginalnej taśmie firmy KODAK, która była dostępna tylko w latach 1945-1948. Całość nagłośnił muzyk Ray Santilli, który na konferencji prasowej oświadczył, że posiada prawdziwy film z Roswell, który „wyciekł” z amerykańskiej armii.

Podczas nagrywania programu telewizyjnego o tej mistyfikacji w teatrze Leicester Square w Londynie Spyros Melaris powiedział: “Dla mnie to był tylko żart. Mam jednak wyrzuty sumienia, bo wiele osób zaczęło ten film traktować jako dowód na istnienie UFO i obcych istot”.

Źródło: Nautilus.org.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
joeblack33
Użytkownik
joeblack33

w 1995 roku nie było Youtube. Powstał 10 lat później.

Youpidou
Użytkownik
Youpidou

Ameryka od pół wieków posiada latające statki [dyski]. A świat wciąż jeździ na ropie/gazie… A ludzie zachwycają się dronami, czy plecakami wodnymi/odrzutowymi, które to USA również posiadało.

polach
Użytkownik
polach

To bardzo wiele trudu sobie zadano aby zrobić ten film.
Zbierać kilka lat narzędzia z “epoki” itp działania aby sobie żart zrobić? ciekawe.
Ktoś zlecił tą akcje, jak wiele innych aby potem pokazać że to fake, tym samym zanegować życie w kosmosie i inne rasy:)No bo jak to fake to tym samym zmyślna manipulacja, w co mamy wierzyć a co jest spiskiem:).Tyle że pewnych rzeczy już nie da się zakryć, można tylko ośmieszyć itp.

maciek
Użytkownik

…bardzo ciekawa informacja. Za ileś lat będą badać ten film tak jak my teraz całun turyński. Będą tacy którzy będą twierdzić że jest autentyczny :)