Służby rozsiewają szpiegowskie oprogramowanie

Opublikowano: 10.06.2015 | Kategorie: Telekomunikacja i komputery, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 635

Agencje szpiegowskie atakują przeglądarki i sklepy z aplikacjami by instalować na telefonach szpiegowskie oprogramowanie.

Jak wskazują tajne dokumenty otrzymane przez CBC News, Kanada i jej partnerzy z agencji szpiegowskich wykorzystywali słabości jednej z najbardziej popularnych przeglądarek na telefony komórkowe na świecie i planowali włamania do smartfonów poprzez linki do Google i przez sklepy z aplikacjami Samsunga.

Pod koniec 2011 roku elektroniczne agencje wywiadowcze wzięły na cel przeglądarkę UC Browser, która jest niezwykle popularną aplikacją w Chinach i Indiach z rosnącą grupą użytkowników w Ameryce Północnej, po odkryciu, że poprzez tą aplikację wyciekły szczegóły dotyczące pół miliarda użytkowników.

Celem agencji w odniesieniu do przejęcia kontroli nad UC Browser i wyszukiwaniem większych luk w sklepach z aplikacjami było zbieranie danych na temat podejrzanych terrorystów i innych celów wywiadowczych oraz, w niektórych przypadkach, wgrywanie szpiegującego oprogramowania spyware na docelowe smartfony.

Dokument z 2012 roku pokazuje, że agencje wykorzystywały dziury niektórych aplikacji mobilnych dla realizacji interesów bezpieczeństwa narodowego, nie informując firm ani obywateli do tych lukach w zabezpieczeniach.

[…] Zgodnie z dokumentem przekazanym przez Snowdena tak zwany sojusz pięciu oczu, czyli grupa szpiegowska mająca w swoim składzie Kanadę, USA, Wielką Brytanię, Australię i Nową Zelandię szukał sposobów, aby znaleźć i przejąć łącza danych do serwerów używanych przez Google i sklepów mobilnych aplikacji firmy Samsung.

Na podstawie: www.cbc.ca
Źródło: PrisonPlanet.pl


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.